خانه / بانکوک / بانکوک

بانکوک

شهر بانکوک (Bangkok) مرکز استان بانکوک و پایتخت کشور تایلند در کرانه خاوری رود چائو فرایا در نزدیکی خلیج تایلند واقع شده‌است. بانکوک كه معنی آن شهر فرشته هاست در سال ۱۷۸۲ به دستور شاه رامای اول به عنوان پايتخت بنا شد و اكنون با گذشت بيش از دو قرن، به كلان شهری بزرگ تبديل شده است.

بانکوک نظير ساير شهرهای بزرگ و مدرن دنيا به داشتن ساختمانهای عظيم، هتلهای بسيار مجلل، مراكز خريد و نيز فرودگاهی مدرن و بين المللی افتخار می كند، ضمن آنكه زيبايی بافت و رسوم سنتی خود را حفظ كرده است.

شهر بانکوک
شهر بانکوک تایلند

بانکوک سرشار از جواهرات پنهانی است و بین مردم تایلند به شهر فرشتگان معروف است. همچنین رطوبت و گرمای نسبتاً بالا مناسب ذائقه گیاهان حاره ای بوده و در هر کجا می توان ارکیده های خوش رنگ و میوه ها ی لذیذ را یافت. گل ھای کاغذی و یاسمن تقریباً همه جا شکوفه کرده اند.

اماکن دیدنی

معابد بودایی، کاخ ها، کانال آبی ونیز شرق، رقص های نمایشی سنتی و مراکز خرید فراوان جاذبه های بانکوک را تشکیل می دهند.

کاخ گرند پالاس بانکوک
کاخ گرند پالاس بانکوک

از جمله اماکن دیدنی بانکوک می توان به باغ رز بانکوک، بازار روی آب، کاخ پادشاهی بانکوک، شهر سوخته آیوتایا، زنان گردن دراز و … اشاره کرد.

اقتصاد بانکوک

شهر بانکوک مهم ترین مركز تجاری تایلند است و در اقتصاد این کشور نقش اساسی ایفا می کند. بنادر متعدد ، خطوط راه آهن ، فرودگاهها امكاناتی را فراهم آورده تا بانکوک به يك مركز تجاری برای واردات و صادرات به کشور تایلند وهمچنين آسيای جنوب شرقی باشد. محصولات بانکوک شامل قطعات خودرو، لوازم منزل ، اشيای عتيقه می شد. در گذشته محصولات كشاورزی منبع اصلی درآمد اين شهر محسوب می شد ولی امروزه توليد منسوجات و قطعات الكترونيكی و كامپيوتر نيز به آنها اضافه شده است. با افزايش تعداد گردشگران بانکوک ، صنعت گردشگری يكی از منابع اصلی درآمد برای اين شهر به شمار می رود.

فرهنگ بانکوک

مردم بانکوک به غذا خوردن علاقه بسیار دارند که به این موضوع می توان از رستوران های بسیار و انواع غذاهایی که در کنار خیابان ها فروخته می شوند، پی برد! در تایلند مردم هر زمان گرسنه باشند غذا می خورند و به همین دلیل وعده غذایی مشخصی ندارند. دستفروش هایی که در کنار خیابان ها غذا درست کرده و می فروشند مهمترین دلیلی هستند که در ابتدای ورود، گردشگران را کمی متعجب و گاهی دلزده می کند زیرا علاوه بر حضور آنها، بوی غذا در هوا به مشام می رسد! اما این کار بخشی از فرهنگ مردم این منطقه است و مانند هر کشور دیگری بخشی از جاذبه آن محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی

کرابی

شهر کرابی در جنوب کشور تایلند و بین دو جزیره بسیار معروف پوکت در دریای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *