خانه / بانکوک / جاهای دیدنی بانکوک / بازار هیجان انگیز بانکوک
بازار هیجان انگیز بانکوک

بازار هیجان انگیز بانکوک

تاریخ ساختن راسته ریلی مائک لانگ بانکوک به حدود سال ۱۹۰۵ بازمی گردد. راسته در استان Samut Songkhram خلیج تایلند واقع شده است. شغلی اصلی شهروندان از باستان های دور تا به حال ماهیگیری بوده است و هدف آن ها از ساختن خریدوفروش فروش محصولاتی بود که از دریا و زمین هایشان به دست می آوردند. مناصب دولتی تایلند اراده گرفتند راه آهنی را برای منطقه بسازند تا كسان بتوانند به سرعت و آسانی محصولات خود را در رجس کشور پخش کنند. با این دگرگونی خریدوفروش باستانی همچنان رزین ماند اما دچار تغییرات عجیبی شد. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی بانکوک در مورد بازار هیجان انگیز بانکوک بیشتر صحبت می کنیم.

بازار هیجان انگیز بانکوک

هنگامی که خواست می گیرد برای خرید و گشت زدن به بازارچه ریلی مائک لانگ بروید باید خود را مزین کنید. در آن جا شما ابتدای صدای قطار را می شنوید اما هول نشوید قطار هنوز فاصله مازاد یدكی تا رسته دارد. در این لحظه غرفه داران و دست فروشان با بی مبالاتی و آسودگی کامل شروع به جمع کردن بساط و سایه بان های خود می کنند. قطار نزدیک تر می شود و صدای سوت بلند آن قابل شنیدن می شود. قطار تلاش می کند با این صدا به همه برملا کند دارد وارد رسته می شود و از سر راه کنار بروند. به دلیل چندین بار باز و بسته کردن سایه بان ها برای بازارگاه ریلی مائک لانگ بانکوک نام چترهای بسته شونده را نیز انتخاب کرده اند.

سبدهای کالا از مسیر خارج می شود، چادرهای بی سقف برداشته می شوند و مسیرها پاک می شوند و راهی برای قطار منبسط می شود. کسانی که تلاش می کنند از این بوم یک عکس هنری بگیرند، توسط محلی ها کنار کشیده می شوند چرا که اغلب اضافی نزدیک به قطار می ایستند و ممکن است به خاطر عکس دریافت به خود آسیب برسانند.

بازار

خرید و فروش ایستا می ‌شود و فروشندگان سریع جعبه‌ ها ی میوه، سبدهای شاهی و هر چیز دیگری را از روی ریل کنار می ‌کشند تا راه را برای عبور قطار باز کنند، همه اینها در چشم برهم زدنی موافقت می ‌افتد و قطار از راهروی تنگ به وجود آمده با سرعت ۱۵ مایل در ساعت، عبور می ‌کند و راسته را پشت سر می ‌گذارد. زمانی که قطار کاملا از راسته خارج شد، فروشندگان، مواد غذایی و سایه ‌بان ‌هایشان را مجدد به جای اول برمی ‌گردانند و فروش را از سرمی‌ گیرند.

اگر چند لحظه به جای تماشای قطار به كسان دور و بر خود نگاه کنید به بلاهت می توانید كسان بازار و محلی ها را از توریست ها (حتی توریست های تایلندی) تمییز دهید. گردشگران اغلب مشغول عکاسی با تلسكوپ هایشان هستند، لبخند اهمیت بر لب دارند و تند تند عقب و جلو می روند تا بتوانند در یک محل فوق العاده با قطار در حال عبور و خریدوفروش عکس بگیرند. کسانی که این جا کار می کنند اما هر روز ۸ بار شاهد عبور قطار هستند و این پراكندگی دیگر برایشان هیچ هیجانی ندارد.فاصله عبور قطار از شما آن قدر کم است که کافی است تنها یک قدم جلو بیایید همانگونه  که در حال عبور است آن را لمس کنید، البته غرض ما این است که از این اقدامات كشنده كناره گیری کنید.

بازار هیجان انگیز بانکوک

خرید در بازار

علت شهرت اصلی سوق و میدان معامله ریلی مائک لانگ بانکوک به خاطر عجیب بودن و قطارهایی است که از میان آن عبور می کنند، نه لزوما اجناسی که به فروش گذاشته است. در بازار عمدتا مواد غذایی می فروشند. یقیناً قطعا در آن لباس و گونه ها و اطوار خنزر پنزر را پیدا خواهید کرد. به هر حال بدنه تیمچه از انگبین های تایلندی، گوشت، غذای دریایی، سبزیجات، میوه ها و آشامیدنی ها شکل ملول است. بنابر این برای خید سوغاتی از بانکوک روی این راسته هیچگونه حسابی باز نکنید.

نکات بازدید

  • با توجه به وجود بیش از صد سایبان در طول راسته بكلی آن سایه است، تنظیمات دوربین خود را بر روی دستگاه کم نور قرار دهید.
  • هوای راسته جانانه گرم است، غرض می کنیم بادبزن یا پنکه کوچک و بطری آب به ولی داشته باشید.
  • صبح زود بیایید یا اقلاً زمان اضافی را برای آن مختص بدهید چرا که هرچه جلوتر بروید خلوت تر می شود.
  • حق الورود حسابی شلوغ است، اثنا ورود مراقب محصولات زیرپایتان باشید و اجازه دهید اول اجتماع خارج شود.

راه های دسترسی

بازار ریلی مائک لانگ بانکوک در وهن آسیب ۸۰ کیلومتری خارج از شهر و در منطقه Samut Songkhram قرار گرفته است. التصاق به آن با تاکسی علایق به ترافیک بانکوک در آن روز دارد. اگر همه چیز عادی باشد یک ساعته به آن خواهید رسید. برای این ملاقات چند راه در پیش دارید. آسان ترین و نازل و گران ترین مسیر كاربرد از قطار آسمانی به نام BTS Skytrain و پیاد شدن در موقف ویکتوری مونومنت می باشد. از آن جا باید سوار مینی بوس شوید. مینی بوس ها به محض این که پر شوند شروع به حرکت می کنند (شبیه به مینی بوس های خودمان) بنابر این نمی توان ساعت مشخصی را برای حرکت آن ها انتخاب کرد. به هر حال از قبل نگاهی به جدول زمان بندی آن ها بیاندازید تا حدودا بدانید چه ساعتی حرکت می کنند و از حرکت جا نمانید.

بازار هیجان انگیز بانکوک

برای ویزیت كنترل از این راسته می توانید انواع تورهای را نیز خرید کنید. اغلب تورها شما را برای ویزیت كنترل از بازارگه آب ورز دامنئون سادواک نیز می برند که گزند تفرق آن از تیمچه ریلی مائک لانگ بانکوک نزدیک به ۲۵ لمحه است. قیمت این تورها بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بات تایلند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *