خانه / بانکوک / جاهای دیدنی بانکوک / فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید
فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید

فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید

فرودگاه دن موئنگ (Don Mueang) یکی از دو فرودگاه بین المللی بانکوک و از دیرینه ترین باند های بین المللی دنیاست. باند در گزند تفرق ۲۵ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و با اینکه امروز رستاخیز جمعیت بانکوک است اما همچنان مسافران زاید دارد که یکی از دلایلش وجود ایرلاین های رخیص قیمت در آن است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی بانکوک در مورد فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید بیشتر صحبت می کنیم.

فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید

اغلب پروازهای این فرودگاه، خارجی و توسط ایرلاین های كم ارزش قیمت جنوب شرقی آسیا ارتكاب می شود به طوری که در حال حاضر جماعت قطب اصلی ایرلاین های نوک ایر، تای ایرآسیا، تای لاین ایر و نیو جن ایرویز می باشد. اكثر پروازهای بین المللی به سمت نقاط گوناگون دنیا از باند اصلی بانکوک یعنی سووارنابومی انجام می شود.

تاریخچه فرودگاه

فرودگاه دن موئنگ در سال ۱۹۱۴ به آدرس شان هوایی نیروی لغو خسروانی تایلند به طور رسمی گشایش شد هر چند شروع به کار آن مدت ها قبل بود. پروازهای تجاری باند در سال ۱۹۲۴ شروع شد و به همین دلیل این مكان یکی از قدیم ترین فرودگاه های تجاری دنیاست. این جوخه در سال ۲۰۰۶ مدتی بسته شد و جای خود ر ا به باند تازه پیدایش سووارنابومی داد اما خیلی زود در سال ۲۰۰۷ بعد از نوسازی، مجدداً وا كردن شد. از زمان افتتاح هیات خطسیر جدید بانکوک این حزب عتیقه به قطب پروازهای بین شهری و ایرلاین های رخیص قیمت استحاله شد به طوری که در سال ۲۰۱۵ به عنوان بزرگ ترین هیات خطسیر ایرلاین های مناسب قیمت دنیا آشنا كردن شد. این جماعت در اوج دروان پویه خود یعنی در سال ۲۰۰۴ حدود ۳۸ هزارهزار سالك راه پیما را جابجا کرده و ۱۶۰ هزار اوج گیری داشته است.

ترمینال های فرودگاه

این حزب ۲ ترمینال دارد که امکانات خوبی را برای مسافران پرتعداد باند تامین کرده اند و برای رفت و آمد بین ترمینال ها می توانید از هواپیما) و شوفر خلبان ناخدا های شاتل كاربرد کنید.

  • ترمینال ۱: این ترمینال اختصاصاختصاصی پروازهای بین المللی است و در حال حاضر سالاسال استطاعت راندن ۱۸٫۵ میلیون نقب رهرو را دارد.
  • ترمینال ۲: این ترمینال برای پروازهای داخله در نظر رنجیده شده و با واگشایی و انسداد آن در سال ۲۰۱۵، گنجایش جمعیت سالاسال ۳۰ هزارهزار نفر نقصان پیدا کرد.

امکانات فرودگاه

مرکز اطلاعات: این مرکز در سالن های ورودیه و برون داد و درون داد قرار دارد و در آنجا می توانید اطلاعاتی درمورد پروازها و سفر پیدا کنید.بانک: در جوخه ۳ بانک و پیمانه مازاد یدكی عابر بانک هست که كارها خدمت گزاری ها مالی عرضه می دهند.

رستروان و کافه: در كلكسیون باند رستوران ها و کافه های اضافی هست که برای امتحان غذاهای نمكین و بی نمك تایلندی می توانید به آنجا بروید. بانکوک به شهر غذاهای كم ارزش شهره است و مطمئنا در مطعم های حزب آن هم غذاهای ملیح ای پیدا می کنید که پیشنهاد می کنیم حتما آن ها را آزمون کنید.

فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید

مراکز خرید: در دكان ها و مراکز خرید مطار نوار می توانید سوغاتی، کتاب، جواهرات، ادوات الکتریکی و … بخرید. اگر می خواهید در بدو ورود به بانکوک از فروشگاه های آن دیدن کنید به سراغ سوپر های سرشار دسته بروید و از انواع متنوع آن ها دیدن کنید. مرکز درمانی: برای دریافت فعالیت ها اورژانس به طبقه اول ترمینال شمارش ۱ بروید. مرکز درمانی هم در طبقه همکف ترمینال و در نزدیکی سالن برون داد و درون داد پروازهای خارجی قرار دارد.

مرکز بیزنس: این مرکز حدود ۸۳۰ نفر فراخی دارد و دارای امکاناتی مثل اینترنت و اتاق جلسه می باشد. پارکینگ: این پارکینگ سه طبقه در روبروی عمارت ساخت ترمینال قرار دارد. کرایه اتومبیل: شرکت های بین المللی کرایه اتومبیل مثل آویس، بوجت، هرتز و … در رحبه ورودی ترمینال مدام هستند اما رانندگی در بانکوک و حواشی آن به مسافران برونی وعظ نمی شود مخصوصا کسانی که آگهی چندانی نسبت به سطح ترافیک مرکز شهر ندارند.

دسترسی به فرودگاه

تاکسی: مثل همه شهرهای دیگر تاکسی راحت ترین گزینه برای رفت و آمد بین دسته و شهر است. هیات خطسیر دن موئنگ در گزند تفرق ۲۵ کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار دارد و و با تاکسی در عرض ۴۰ دقیقه به مرکز شهر می رسید. تاکسی ها همه مجوز دارند و مجهز به تاکسی متر می باشند. کرایه تاکسی به سمت خواسته ها مرکز شهر از حدود ۴۰۰ بات شروع می شود اما یادتان نرود که بر سر قیمت با شوفر چانه بزنید و بسته به ترافیک در عرض ۳۰ تا ۹۰ نكته لحظه به مرکز شهر می رسید. اگر نصف شب به حزب رسیدید برای رفتن به مرکز شهر بهترین راه، استفاده از تاکسی ست اما اگر نمی خواهید برای این درگذشت پول مازاد یدكی خرج کنید می توانید روی شمه كشتی های شبانه حساب کنید.

فرودگاه دن موئنگ را بیشتر بشناسید

قطار: یام رله قطار در وهن آسیب ۵۰۰ متری جماعت قرار دارد و هر روز می توانید از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب از آن ها استفاده کنید. از این توقفگاه می توانید در عرض حدود ۱ ساعت به موقف مرکزی قطار هوآ لامفونگ (Hua Lamphong) برسید اما از آنجایی که این قطارها حسب معمول شلوغ و بدون نیرنگ كم بها هستند كاربرد از ان ها آن میزان تاآن زمان همین كه راحت نیست. قیمت بلیط این قطارها حدود ۵۰ بات است و می توانید از توقفگاه آن ها را تهیه کنید.

اتوبوس: در روز، كشتی بهترین گزینه رفتن به مرکز شهر است. با این سرنشین ها در عرض ۲۰ لمحه به توقفگاه قطار هوایی «مو چیت» می رسید و از آنجا می توانید برای سفر به دیگر نقاط شهر سوار قطارهای آسمانی ارزان شوید. كشتی های اختصاصاختصاصی A1 هر ۲۰ دقیقه یکبار به سمت بانکوک می روند و کرایه آن ها از ۲۵ بات شروع می شود.

مطلب پیشنهادی

میمون های تایلندی کجا هستند

میمون های تایلندی کجا هستند

شاید برایتان جالب باشد که قبل از آغاز سفر به تاپ :صفت عالی مکان ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *