خانه / آشنایی با تایلند / چگونه به صورت رایگان به تایلند سفر کنیم

چگونه به صورت رایگان به تایلند سفر کنیم

با توجه به آتمسفر ارز مسافرتی این روزها و موقعیت آژانس های گردشگری، که گاهی ممکن است از گوشه و کنار و آگاهانیدن جملاتی همچون تور تایلند رایگان یا تورهای بیرونی رایگان، تورهای نازل و گران قیمت و … به گوشتان زده باشد. با شرایطی که دلار و یورو این روزها در فارس عوعو سپری می کند، هر مسافری برای اخذ ارز مسافرتی باید مدارک مورد نظر سفر خود را ارائه دهد تا در واپسین و ابتدا به او ارز مسافرتی تعلق گیرد. اما این درون مایه این روزها مایه ای برای سوءاستفاده افرادی شده که در این میان مسافران مطلع و نابینا را شکار می کنند. در ادامه در مطلب آشنایی با تایلند در مورد چگونه به صورت رایگان به تایلند سفر کنیم بیشتر صحبت کنیم.

با مجله همراه باشید و از خود بپرسید آیا تور تایلند رایگان و یا حالا هر تور رایگانی به دیگر نقاط دنیا می تواند خردپسند باشد؟ به نظر شما فروش تورهای دسته جمعی و انفرادی بلاعوض :صفت بی مزد چه نفعی برای آن خریدار ها خواهد داشت؟ و آیا کسی بدون در نظر قبض نفع مالی خود، تور تایلند را بلاعوض :صفت بی مزد به عده کثیری می فروشد؟

قوانین جدید برای اخذ ارز مسافرتی

تفاوت قیمت میان ارز مسافرتی و ارز آزاد باعث آفریدن راندها و مافیایی در بازارگه تماشا این روزها شده است که بسیاری از كسان نا آگاه را در دام كسان منفعت طلب می اندازد. رییس سندیكا دفاتر كارها خدمت گزاری ها مسافرت آسمانی و سیروسفر ایران، آقای حرمت الله رفیعی در مصاحبه خود با  به مضمون تورهای كم بها قیمت، تور رایگان تایلند، خرید ارز مسافرتی و … ایما کرد و این گونه روشنگری داد:

متاسفانه در حال حاضر این آلت وجود دارد و همان دوستانی که بدون کارشناسی و جویا شدن نظر ما قانون‌ها را مستجاب کرده‌اند، مسبب این جو هستند. برخی كسان مسافرانی را که غالبا اهل روستاها بوده و تا به حال به کشور خارجی و درونی نرفته‌اند، پیدا کرده و آنها را به هتل‌های دو و سه‌ستاره خارج از شهر در کشور بیرونی می‌برند و یک هفته آنجا نگه می‌دارند و به آنها می‌گویند که به‌صورت مجانی به سفر آمده‌اند. در صورتی که مابه‌التفاوت ارز مسافری آنها ۴ تا ۵ میلیون می‌شود؛ اما تمام بورس آنها بیشتر از ۲ تا ۲.۵ میلیون نیست. به این صورت این اشخاص به سود خوبی دست پیدا می‌کنند اما اینکه چه کسانی هستند؛ مشخص نیست!”

تور تایلند

وی در دوام به شیوه قدیم نفع جویی در تور تایلند مفتی و غیررایگان و در کل تورهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه مفتی و غیررایگان تمثیل کرد و گفت:در جدید مسافرانِ چمدانی داشتیم که اصطلاحا به آنها چترباز می‌گفتند که تا مسیر دبی می‌رفتند و با اتیان بار، از آنها سواستفاده می‌شد. این هم مدل دیگر بورس بازی است که از طریق بردن مسافری که اصلا از آن سفر چیزی نمی‌داند و بهره‌ای هم نمی‌برد، یورو و دلارها را جمع می‌کنند.”

در واقع وجود تبلیغات تورهای مفتی و غیررایگان آمخته تور تایلند رایگان یا تور ژاپن رایگان در این روزها به دلیل عملکرد و چراغانی گذاری افرادی است که ارز ۳۰۰ دلاری را به ۵۰۰ و ۱۰۰۰ یورو افزایش داده اند. آقای حرمت الله رفیعی در این خصوص این گونه بقا داد:

اگر شما مافیای صنف‌های دیگر را پیدا کردید؛ مافیای این صنف را هم می‌توانید پیدا کنید. اینکه در حال حاضر چه کسانی توانستند تا اواسط مرداد بلیت‌ برخی خواسته ها را ببندند و چنین وضعیتی را آفریدن کنند؛ مشخص نیست!”

در صریح این نفوس دلال‌هایی هستند که با ایرلاین‌ها دلبستگی دارند. اگر توجه کنیم؛ می‌بینیم در برخی مسیرها به‌جز یک ایرلاین خارجی و دو سه ایرلاین خارجی، ایرلاین دیگری كوشش جستجو ندارد و با توجه به اینکه مثلا برای هواپیمایی ترکیش صرف نمی‌کند که از این موضع و آنجا نقب رهرو را به استانبول ببرد و از استانبول مكرر به مالزی ببرد،‌ می‌توان به این ذریه رسید که دو ایرلاین خود ما این کار را اجرا می‌دهند. همان‌هایی که تا چند وقت پیش می‌آمدند و به دفاتر خواهش می‌کردند که بیایید و ما به شما گروه می‌دهیم.

اما در حال حاضر اگر یک بلیت از آنها بخواهیم وجود ندارد و بسته شده است. بنده دفاتر را از این مضمون مبرا می‌دانم چراکه وقتی من، با وجود اینکه رییس صنف و آژانس‌دار دیرینه هستم؛ نمی‌توانم برای خودم بلیت تهیه کنم، قطعا دفاتر دیگر هم به سختی در حال کار کردن در این راسته هستند و نمی‌توانند در این مسیرهای خاص حداقل تا ۱۵ مرداد بلیتی تهیه کنند. به همین دلیل مطمئنم که حتی یکی از این دفاتر هم به این کار رو نیاورده‌اند.”

تور رایگان

بر طبق صحبت های ما و تبلیغات این روزها راجع به تور رایگان تایلند یا تور ژاپن مجانی و درکل هر تور رایگان دیگری باید بی ترس بود که یک جای کار می لنگد و اگر با چنین تبلیغاتی جلوه گر شدید، بدانید که با كارگزاری خبرگزاری هایی روبرو هستید که ارز مسافرتی شما را به جایتان ستاندن و در بازارگه آزاد به فروش می رسانند. و گرنه هیچ كارگزاری خبرگزاری مسافرتی بر ضد فواید مالی خود عمل نمی کند. شما نه در محك ای شرکت کرده اید که تور تایلند بلاعوض :صفت بی مزد آبزا رسا شوید و نه تنها یک نفر هستید که تورهای مفتی و غیررایگان اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه به او داده شده است. آقای حرمت الله رفیعی در بخشی از صحبت هایش راجع به توصیه نمایندگی عامل ها به بانک مرکزی راجع به ارز مسافرتی توضیحاتی نمایش داد و نشانی کرد:

مطلب پیشنهادی

شهربازی دریم ورلد در بانکوک

شهربازی دریم ورلد در بانکوک

\همانطور که می دانید شهرهای تایلند به خصوص بانکوک، پاتایا و پوکت جز توریستی ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *