خانه / آشنایی با تایلند / تندترین غذاهای کشور تایلند
تندترین غذاهای کشور تایلند

تندترین غذاهای کشور تایلند

این غذا بیشتر در كران ها جنوبی تایلند سرو می شود و طبق نظرسنجی ها در رتبه اول تندترین غذاهای تایلند قرار می گیرد. این غذا به حدی تند و آتش رنگ است که قبل از تذكیر آن نوچه حتما در موردش به شما اخطار می دهد. این غذا با ترکیبات مرسوم و دمده در طباخی جنوب تایلند مثل فلفل چیلی خشک شده، گالنگال، زردچوبه، ماهی، کدو تنبل، بادمجان، لوبیا و ساقه های بامبو تهیه می شود و به دلیل طعم تند و اسپایسی و تند اش شهرت دارد. اگر به غذاهای تند و اسپایسی تایلند علاقه دارید و فکر می کنید می توانید این حجم از تندی را تحمل کنید گائنگ تای پلا را وصیت بدهید، در غیر این صورت طرف این غذا هم نروید. در ادامه در مطلب آشنایی با تایلند در مورد تندترین غذاهای کشور تایلند بیشتر صحبت می کنیم.

تندترین غذاهای کشور تایلند

گائنگ کوآ کلینگ

یکی دیگر از غذاهای تند و اسپایسی تایلند کوآ کلینگ است که در واقع، نوعی کاری خشک شده است. کوآ کلینگ جزء تندترین غذاهای تایلند رده بندی می شود و از ترکیب چیلی، فلفل، علف لیمو، سیر، زردچوبه، گالنگال، نمک، و سس میگو با گوشت تهیه می شود. مواد ذکر شده را با هم ترکیب می کنند و در ماهیتابه آنقدر تفت می دهند تا کاملا برشته بشود. کوآ کلینگ با گونه ها گوشت گاو، مرغ، ماهی و … بسامان می شود و اغلب مصاحب با برنج سرو می شود. اگر عاشق غذاهای تند هستید اعلام می کنیم حتما این غذا را تجربه کنید و از طعم تند و خوش طعم آن لذت ببرید.

سام تام

یکی دیگر از تندترین غذاهای تایلندی در واقع یک نوع سالاد خوش طعم و اسپایسی به نام سام تام است. این سالاد از میوه پاپایا تهیه می شود و در رده سوم تندترین غذاهای تایلندی قرار می گیرد. حتماً در برخی منطقه ها تایلند این سالاد را تاآنجا تند تهیه می کنند که در رتبه اول هم قرار می گیرد. میوه پاپایای نارس و کال را با نمک، آب لیمو، سس ماهی، قند نارگیل و حتماً اندازه ها زاید فلفل چیلی تند ترکیب می کنند و این سالاد تند و تیز و خوشمزه را به وجود می آورند. مردم تایلند سالاد سام تام را در وعده های یكسان می خورند، اما برای توریست ها این غذا چندانكه تند است که هر کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد.

تندترین غذاهای کشور تایلند

گائنگ سام

در بین تندترین غذاهای تایلند گائنگ سام خوش عطر و بوترین آن ها به حساب می آید. این کاری نارنجی و خوش رنگ اغلب در كران ها جنوبی تایلند سرو می شود. گائنگ سام یک نوع سوپ کاری رقیق است و طعم بی نظیرش را وامدار و بستانكار سس میگو و فلفل چشم طیر است که به این غذا رنگ و طعمی فوق العاده می دهند. این غذا اغلب با ماهی یا میگو تهیه می شود و همراه با برنج سفید سرو می شود. اگر چه این غذا افزون خوش طعم و اسپایسی است اما به دلیل تندی زیادی که دارد هر کسی تحمل خوردنش را ندارد.

تام لائنگ

یکی دیگر از تندترین غذاهای تایلند غذایی کمتر مشخص و ناپیدا شده به نام تام لائنگ است. این غذای تند و اسپایسی از ترکیب گوشت کاملا پخته شده با ترخون و ) و اندازه ها بسیار مازاد یدكی فلفل چیلی سبز تهیه می شود. وقتی برای بدوی بار با این غذا مواجه می شوید ممکن است گول ظاهر رقیق و سبز آن را بخورید و فکر کنید با سوپی گیاهی و بی ضرر مواجهید. اما کافیست کمی از این غذا را بچشید تا باخبر شوید که چرا تام لائنگ در بالای لیست تندترین غذاهای تایلند قرار نژند است.

سوپ تام کلانگ پلا گرب

سوپ تام کلانگ یکی دیگر از تندترین غذاهای تایلند است که به خاطر ظاهر قهوه ای و پر از سبزیجاتش اصلا شبیه غذاهای تند نیست؛ اما جزء غذاهای تند و اسپایسی تایلند به حساب می آید. این سوپ ترش و تند از ماهی خشک شده و فلفل چیلی خشک شده تهیه می شود و این دو ترکیبات اصلی این غذا هستند. یقیناً موادی اخت گالنگال، علف لیمو و برگ های لیموی کفیر نیز به این سوپ اضافه می شوند. سوپ تام کلانگ در عین حال که تند و اسپایسی است متجاوز نمكین و بی نمك است و به دلیل طعم لیموهایی که در آن مصرف شده علاوه نشاط بخش است.

تندترین غذاهای کشور تایلند

سوپ تام یام کونگ

آخرین مورد از تندترین غذاهای تایلند که به شما آشنا كردن می کنیم باز هم یک سوپ است که یكسانی شبیه بودن های زاید با سوپ تام کلانگ دارد. اساس این غذای تند و اسپایسی را فلفل چیلی خشک شده و سس فلفل تشکیل می دهد و همان طور که می توان حدس زد طعمی اضافه تند و خوش طعم دارد. افزایش بر این، سبزیجاتی مثل گالنگال و علف لیمو هم در این غذا استعمال می شود که باعث عطر و بوی مستحسن غذا می شود. سوپ تام یام یکی از سوپ های ترش و تند تایلندی است که اغلب با میگو بسامان می شود و معاصر در سراسر جهان تهیه می شود. در سفر به تایلند اعلام می کنیم این سوپ لذیذ و بی مزه دلچسب و اسپایسی را حتما تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی

شهربازی دریم ورلد در بانکوک

شهربازی دریم ورلد در بانکوک

\همانطور که می دانید شهرهای تایلند به خصوص بانکوک، پاتایا و پوکت جز توریستی ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *