خانه / آشنایی با تایلند / میمون های تایلندی کجا هستند
میمون های تایلندی کجا هستند

میمون های تایلندی کجا هستند

شاید برایتان جالب باشد که قبل از آغاز سفر به تاپ :صفت عالی مکان ها و فستیوال ها برای تماشای مبارك ها در تایلند کمی بیشتر در رابطه این موجودات بدانید. میمون هایی که در آسیای جنوب شرقی (کشور تایلند) که شامل بابون ها، لانگورها و ماکاک ها می شوند میمون های دنیای قدیم و خوش طالع های آمریکای جنوبی میمون های دنیای جدید هستند. افزوده شدن اختلاف های آن ها بی اندازه است می توان از روی اندازه، شکل، جای انگشتان، دم و بینی آن ها را از هم تشخیص داد. در ادامه در مقاله ی میمون های تایلندی کجا هستند با ما همراه باشید.

میمون های تایلندی کجا هستند

میمون های قدیمی دارای دماغ هایی باریک و آویز هستند، آن ها از درخت آویزان نمی شوند و جثه نسبتا بزرگی دارند. میمون های جدید اما دماغی پهن داشته و بیشتر دوره از درخت آونگ هستند. آن ها توانایی خاصی در صرف از دمشان دارند. آن ها گونه های بی شمار متفاوتی دارند که از متفاوت ترینانشان می توان به : میمون ماده عنکبوتی رکورد دار رشید و كوتاه قد ترین دم در نخستین پستانداران اشاره کرد.

میمون های شب یا جغدی همان طور که از نامشان پیداست شب زیست هستند و خوش یمن پاتاس نیز با توانایی جا به جایی در سرعت ۵۵ کیلومتر در ساعت رکورد دار سریع ترین آنان است. مبارك ها با برداشتن انگل ها و کثیفی ها از روی پوست یکدیگر با هم ارتباط برقرارمی کنند و از این طریق پیوندهای خانوادگی، دوستی ها و مراتب اجتماعیشان را نشان می دهند.

لوپبوری

لوپبوری در فاصله ۲ ساعت رانندگی با شمال پایتخت کشور تایلند قرار گرفته است و یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور قلمداد می شود. آثار باستانی و خرابه های بر جای مانده از آن دلیل اصلی سفر گردشگران به این شهر قدیمی است. از جمله مشهورترین دیدنی های که توریست ها به آن علاقه دارند می توان به Wat Phra Sri Rattana Mahathat و کاخ پادشاه Narai لوپبوری اشاره کرد. در کنار این آثار لوپبوری محل عمر و ممات بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میمون است.

کسانی که به دنبال تماشای شگون دار ها در تایلند هستند، باید در آخرین یکشنبه ماه نوامبر، هنگامی که فستیوال خوش طالع لوپبوری برگزار می شود، به این شهر بیایند. یکی از محبوب ترین فستیوال ها در کشور تایلند که در آن از ۳۰۰۰ باشگون عهده گیری می شود.

میمون هایی که خواهید دید ماکاک (Macaque) نوعی بوزینه دم کوتاه هستند. آن ها با انسان ها رفتار خوبی دارند اما هنگام تماشایشان باید حارس وسایل و خوراکی هایتان باشید تا توسط میمون ها سرقت نشود. در جشن حدود ۲ تن خوراکی برای میمون ها آماده می شود و آن ها با خیال راحت هرچه دلشان بخواهد می خورند.

اولین بار سال ۱۹۸۹ صاحب یک مسافر خانه و فردی فعال در صنعت آفاق پویی ایده برگذاری فستیوال میمون ها را اجرایی کرد و از آن زمان هر روز مهم تر و محبوب تر می شود.

میمون های تایلندی کجا هستند

در حین برگذاری فستیوال میمون ها آدم ها هم لباس میمونی می پوشند و با انجام حرکات موزون به پایکوبی می پردازند. در آخر زمانی که میمون ها حسابی سیر شدند سر جایشان می رقصند و شروع به صاف خوراکی ها به سمت یکدیگر می کنند تا این که خسته شوند خودشان به محل زندگیشان باز گردند.

هر سال افراد زاید برای تماش میمون ها در تایلند به لوپبوری و هیكل (هرچیز) های باستاین خمر می آیند.

جزایر فی فی ‌

جزایر فی فی شامل دو آداك می شود که یکی از آن ها دو ساحل خویش به میمون ها دارد. برای واصل به هر دو ساحل که جزو بهترین مکان ها برای تماشای میون ها در تایلند هستید می توانید سوار قایق یا کایاک شوید، برخی از گردشگران ترجیح می دهند در قایقشان بمانند و از همان جا با آرامش خاطر به تماشای این حیوانات پشمالو و بازیگوش بنشییند.

بسیاری از میمون ها به غذا خوردن از دست توریست ها عادت کرده اند که حكماً این امر هم برای خودشان و هم گردشگران ضرر دارد. از طرفی میمون ها به غذا ستاندن و نشستن از آدم ها وابسته می شوند و دیگر خودشان نمی توانند غذا پیدا کنند و از طرفی کسانی که به آنان غذا ندهند مورد خشمشان واقع می شوند.

این نسناس و شامپانزه ها اگر چه بسیار نمكین و بی نمك هستند اما به یاد داشته باشید که آن ها موجوداتی وحشی هستند و بهتر است بیش از حد به آنان نزدیک نشوید.

پارک ملی خوا یای

این مکان اسم دومین پارک ملی بزرگ کشور تایلند را از آن خود کرده است و ترجمه نامش در زبان تایلندی به می شود تپه بزرگ. آلبوم در سال ۱۹۶۲ افتتاح شد تا این که در سال ۲۰۰۵ نام آن در صورتحساب میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسید. این جا اولین پارک ملی کشور هم بود و همواره مورد توجه مردم محلی و گردشگران قرار دارد.

این پارک بزرگ در چهار استان ناهمگن و یكسان قرار گرفته و شامل پوشش های گیاهی و جانوارن متعددی می شود. همایون ها نیز یکی از همین سباع هستند. خوا یای تنها دو ساعت با بانکوک فاصله دارد و از این لحاظ آسان ترین دسترسی را در میان پارک های ملی این کشور داراست. در پارک چندین مسیر پیاده روی، آبشار، محل برپا کردن کمپ و برج هایی برای تماشای حیات وحش احداث شده است.

میمون های تایلندی کجا هستند

انواع پرندگان، فیل ها، خرس ها، خوک وحشی و … در پارک زندگی می کنند. قطع یکی از كامل بلوز ركابی مکان ها برای تماشای میمون ها در تایلند نیز هست. مع التاسف و خوشبختانه در سال های اخیر به خاطر غذا دادن گردشگران به میمون ها آن ها از دل جنگل به نزدیکی جاده ها رحلت کرده اند و دست اندر کاران پارک در تلاش هستند که با جریمه کردن این افراد همه چیز را به حالت قبل بازگردانند.

مطلب پیشنهادی

شهربازی دریم ورلد در بانکوک

شهربازی دریم ورلد در بانکوک

\همانطور که می دانید شهرهای تایلند به خصوص بانکوک، پاتایا و پوکت جز توریستی ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *