خانه / کشور تایلند / معرفی چند معبد معروف در تایلند

معرفی چند معبد معروف در تایلند

معابد در کشور های شرقی آسیا ارزش معنوی بسیار بالایی داشته و دارند و به همین دلیل در ساخت آنها از برترین نماد ها و موارد معماری استفاده شده است. شاید برترین افراد در زمینه معماری به طراحی معماری آنها پرداخته اند و از برترین اشکال و مجسمه های زمان خودشان در دکوراسیون آن استفاده می شد. در این مقاله به معرفی چند معبد معروف در تایلند پرداخته ایم تا شاید برای دوستداران موارد تاریخی مفید واقع گردد.

نکات بسیار مهم برای انتخاب معبد مورد نظر شما در تایلند:

شما ابتدا باید بدانید که از معبدی که در نظر دارید، چه چیزی می خواهید ببینید و مهم ترین نکته ی مورد نظر شما چه چیزی است؟

آیا به دنبال زیبایی و طراحی معماری خاص هستید که در ساخت معبد از آن استفاده شده است؟

آیا به دنبال یک بنای تاریخی هستید که از آن دیدن کنید و ویزگی های تاریخی آن را بررسی نمایید؟

معرفی چند معبد معروف در تایلند

آیا به دنبال طراحی گران قیمت و استفاده از مروارید و فلزاتی گران بها همچون طلا در ساخت آن استفاده شده است؟

آیا به دنبال معابدی که احترام و ارزش دینی بالا تری دارند هستید؟

ایا به دنبال راهبه های بسیار مقدس و خاص هستید که توانایی های ویژه ای دارند؟

با جواب به سوالات بالا می توانید به بررسی معابد موجود در تایلند بپردازید که همین موضوع برای شما بسیار مفید واقع می گردد.

معرفی معبد سفید:

Wat Rong Khun نام معبدی است ک در سال ۱۹۹۷ ساخته شد و از ویژگی های معماری بسیار خاصی در طراحی و پیاده سازی ان استفاده شده است. این معبد به طور کامل سفید است و معبدی به زیر برف مشهور است که برای تمامی بازدید کنندگان بسیار جذاب است.

معرفی چند معبد معروف در تایلند

در طراحی این معبد از مواردی استفاده شده است که بسیار خاص است و دو نمونه از آن را می توان دو مجسمه که در ورودی پل اصلی معبد قرار دارد و نماد دست هایی که رو به آسمان هستند در زیر همین پل اشاره کرد. دروازه بهشت نام دو مجسمه ای است که در ورودی معبد واقع شده است و چرخه ی زندگی دوباره نام نماد دست های رو به آسمان معبد است.

معرفی معبد بودای لمیده:

Temple of the Reclining Buddha نام معبدی است که یکی از بزرگ ترین مجسمه های بودا در آن واقع شده است. این معبد به عنوان برترین معبد سلطنتی در مناطق اطراف خود شناخته شده است که یک مجسمه بودای دراز کشیده در ان واقع شده است که طول آن به ۴۵ میرسد.

البته موارد دیگری نیز در آن واقع شده است که به جذابیت این بنا نی افزاید و جذب توریست ان را چندین برابر کرده است. کلکسیون تصاویر و مجسمه های کوچک و بزرگ بودا از دیگر مورادی است که در مورد مجسمه ی بودا مطرح است و جذب توریست مناسبی را برای انها فراهم کرده است.حتما بازدید از این معبد زیبا را در برنامه تور تایلند خود قرار دهید.

معبد Doi Suthep:

شاید برای شما هم جالب باشد که یکی از مقدس ترین معابد بودایی در تایلند را بشناسید. نام این معبد از کوهی که معبد به روی آن واقع شده است گرفته شده و یکی از برترین معابد بودایی در تایلند به شمار می رود. طراحی طلایی و بسیار خاص این معبد و راهبان بالا رده ای که در ان زندگی می کنند از مهم ترین ویژگی های این معبد به شمار می رود. لازم به ذکر است که نام کامل این معبد Wat Phra That Doi Suthep است.

معرفی چند معبد معروف در تایلند

ورودی این معبد از پلکانی بسیار زیبا که از کوه بالا می آیند تشکیل شده است که از میان درختان انبوه عبور می کند و در سردر ورودی پله ها، دو مجسمه ی اژدهای چینی قرار گرفته است که تا انتهای پله های این معبد بدن آنها کشیده شده است.این معبد بدون شک یکی از زیباترین معابد کشور تایلند می باشد.

 

مطلب پیشنهادی

میمون های تایلندی کجا هستند

میمون های تایلندی کجا هستند

شاید برایتان جالب باشد که قبل از آغاز سفر به تاپ :صفت عالی مکان ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *