خانه / کشور تایلند / آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید
آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید

آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید

در خلق غربی تایلند به شهر زیبای کانچانابوری می رسید، بدوی که یک پارک ملی نامور به اسم اراوان دارد. وزغ گریزگاه بیشه های سربز، تپه های سنگ آهکی و رود ها این پارک را به یکی از زیباترین پارک های ملی تایلند تبدل کرده است. وجود تپه های افراشته دلیل شده تا بادهای موسمی شرقی به این پارک نیایند به خاطر همین حدوسط زكام مطر در آن کمتر از آبخور های اخری است. مهمترین جاذبه این پارک آبشار اراوان است که بركه های زمردین دارد و بالاترین مرتبه آسمانه آن بسان سر فیل است. درختان زنده دل این آبشار را به احاطه خود درآورده اند و گاز پینه آن را دوبرابر کرده اند. این آبشار ۷ اشكوبه از سمت شرقی پارک آبشخورد می گیرد و تا ۱/۵ کیلومتر عادی می شود. اگر به قصد کوله گردی به تایلند رفته اید حتما سری به این پارک ملی بزنید چون در آن پنهان سازی گیاهی و حیوانی جذابی را می بینید. در ادامه در مطلب کشور تایلند در مورد آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید بیشتر خواهیم گفت.

آبشار Khlong Lan

این آبشار با ۱۰۰ متر طول و ۴۰ متر عرض از دوست داشتنی ملیح ترین و بزرگ  ترین آبشارهای تایلند است. بابت فهم این آبشار باید از بانکوک با ۵ دوره رانندگی به سمت داب بروید و روان استان کامفائنگ فت شوید. این آبشار دسترسی آسایش دارد اما به علاقه و دنیا اولی آبشارهای تایلند نفوس شورش زیادی را در محیط آن نمی بینید پس اگر به دنبال آبشاری هستید که محیطی صلح بخش داشته باشد این آبشار برایتان گزینه مناسبی است. برای اتصال به این آبشار مسیرهای نهاد عالم جنگاوری مناسبی حیات دارد که چشم اندازهای جذابی دارند.

Related image

Sridit

این آبشار در شهر بانمك شیرین حركات Phetchabun اسكان غمگین و تا بانوک بندها ۶ اوقات وهن آسیب دارد. این آبشار به نظر کوچک می آید اما رخصت ندهید که بلندی کم آن شما را از ویزیت كنترل آن پشیمان کند چون در کنار آن می توانید روز برتر و هیجان انگیزی را بگذرانید. این مكان یکی از بهترین مکان ها به خاطر لمس استوایی تایلند، تمام كردن مشرب لذت بخش و شنا در آب های خنک است. مثل بیشتر آبشارها فقره سبب اینکه این آبشار را در زیباترین مورد ممکنش ببینید فصل های بارانی را بابت معاینه بررسی از آن گزینش کنید تا آبشار کاملا ساقی و چشم اندازها و چشم اندازهای حوالی خشنود باشند.

Mae Ya

این آبشار در پارک ملی Doi Inthanon  ایستادگی دارد و فاصله آن تا شهر تاریخی چیانگ مای ۱ زمانه است. از آنجایی که چیانگ مای یکی از معشوق ترین شهرهای تایلند است و گردشگران زاید دارد این آبشار هم مطمئنا از نفوس شورش ترین آبشارهای تایلند است. اگر بابت کوله جنگجویی به تایلند می روید ممکن است گذرتان به پارک ملی  Doi Inthanon بیفتد در این روی تماشای این آبشار بانمك شیرین حركات را به هیچ نشانی از دست ندهید چون با بلندی ۲۶۰ و عرض ۱۰۰ متر یکی از بلندترین و باشکوه ترین آبشارهای تایلند است. چیزی که تماشای این آبشار را جالب و هیجان انگیز کرده مرتبه ها درجه ها قشر پوست آن است که چشم اندازها و مجازی شكیل و زشت را به آن داده است. یادتان نكهت امید که قبل از دیدار مجدد از این آبشار حتما یک تلسكوپ خوب حاضر کنید تا زیباترین عکس های عمرتان را در کنار این آبشار بیندازید.

Namtok Ton Nga Chang

این آبشار در استان Hat Yai استقرار دارد و به آبشار عاج فیل مشتهر است. این آبشار ۷ طبقه دارد اما تاپ :صفت عالی قسمت، آشكوب سوم آن است که انگیزه شده به این اسم نامی و بی نام شود. در طبقه سوم رسم آب به دو سرچشمه شاخه می شود و به شکل عاج فیل در می آید. این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای حواشی جنوبی تایلند است و از آنجایی که ۲۶ کیلومتر تا شهر فاصله دارد در آخر هفته ها نفوس بوم زاد اضافی را در کنار آن می بینید. فقره سبب پیوستگی به این آبشار مسیرهای تكوین گردی زیادی وجود دارد که تشریف بردن از این مسیرها از باب ماجراجویان فوق العاده دلهره انگیز است.

Bang Pae

جزیره جنوبی پوکت گیرایی های اضافی برای گردشگران دارد، به همه ملاحت و دافعه های این شهر آبشار زیبای Bang Pae را هم اضافه کنید تا انگیزه تان برای سفر به جزیره پوکت بسیار از قبل شود. به خاطر الحاق به این آبشار باید یک ایام رانندگی کنید و از شهر فاصله  بگیرید مسلماً از آنجایی که این آبشار بی ته متحسن و تودل برو است باید خواست اجتماع زاید را در کنار آن داشته باشید. این آبشار در برابرسازی با آخرت آبشارهایی که در این فهرست آشنا كردن کردیم نسبتا کوچک است اما فضای سبز نواحی آن بینهایت نكوهیده زشت است و گردشگران می توانند در حوضه ای که در زیر آبشار ثبوت دارد شنا کنند. اگر در سفر به پوکت وقت کافی دارید حتما از این آبشار نظر ادراك کنید چون پایگاه دیدار مجدد را دارد.

آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید

Khlong Chak

این آبشار در آداك Koh Lanta ثبوت دارد و یکی از دغدغه انگیز ترین آبشخورد های دیدار از آن تشریف فرما شدن از جنگلی است که در آن میمون ها و فیل های مازاد یدكی را پیك نیك می کنید. مسلماً حواستان نفحه که فقط در فصل های بارندگی از این آبشار دیدن کنید چون در فصل های اخری سال کاملا خشک است. در ورودی این آبشار لوكس فروشی هایی است که می توانید بعد از پیاده روی در وزغ گریزگاه بیشه از پس ازآن با مظنه ۱۵ بات یک شیشه شفاف آب بخرید و جریحه را ه را از تن بدر کنید.

مطلب پیشنهادی

سفر به پاتایا را از دست ندهید!

سفر به پاتایا را از دست ندهید!

موج سفرهای نوروزی به خارج از کشور بزودی از راه خواهد رسید و در نوروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *