خانه / کشور تایلند / موی تای تایلند

موی تای تایلند

thailand muay thai

معروف ترین رشته ی ورزشی در تایلند “موی تای ” است که می توان مهد این ورزش رزمی را تایلند برشمرد. این ورزش رزمی به ببر موی تای معروف می باشد که گردشگران می توانند علاوه بر تفریح و خرید از جزایر تایلند و سواحل و خلیج های زیبای این کشور در این کلاس رزمی نیز ثبت نام کرده و از اوقات خود لذت ببرند.

موی تای که همان « بوکس تایلندی » به معنی « مشت زدن » و یکی از سبکهای آزاد ورزش رزمی است و ازجمله مهمترین سمبول‌ فرهنگی و ملی کشور تایلند بشمارمیرود وهمه ساله در تاریخ « ۱۷ مارچ » بنام روز« موی تای » در این کشور تجلیل میگردد.

thailand muay thai
thailand muay thai

این ورزش به دلیل هجوم نظامیان به جزایر مسکونی تایلند به وجود آمد که افراد تصمیم گرفتند علاوه بر استفاده از تسلیحات از ضربات مشت و لگد نیر برای دفاع از خود و محل زندگی شان استفاده کنند.

می توان گفت بالاترین و بهترین استادان این رشته در تایلند به سر می برند و به آموزش شاگدان خود مشغول هستند.

می توانید پس از بازدید از مناطق تاریخی و فرهنگی و آشنا شدن با آداب و رسوم و مناطق طبیعی تایلند از مراکز آموزشی موی تای نیز بازدید کنید و از دیدن یک مبارزه ی واقعی آن هم از نزدیک لذت فراوان را ببرید.

همه ساله گردشگران تور تایلند برای دیدن این مسابقات به تایلند سفر کرده و علاوه بر دیدن مناطق طبیعی بکر این کشور هم چون جزیره ی جیمز باند یا ساحل کارون و یا جزایر متعدد واقع در خلیج فانگ نگا شاهد بزرگ ترین ومهیج ترین مسابقات موی تای خواهند بود.

کمپ های مخصوص برای آموزش این ورزش رزمی و بومی تدارک دیده شده که برخی از این کمپ ها دارای محل اقامت و وعده های غذایی هستند.شرکت در دوره های آموزشی این کمپ ها سن نمی شناسد و افراد از کودک تا کهن سال ثبت نام می کنند.

 

مطلب پیشنهادی

سفر به مثلث طلایی تایلند

سفر به مثلث طلایی تایلند

یکی از راحت ترین کشورها برای سفر ایرانیان، کشور تایلند است. نه تنها می توانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *