خانه / پوکت / جاهای دیدنی پوکت / خرید سوغاتی در پوکت
خرید سوغاتی در پوکت

خرید سوغاتی در پوکت

پوکت شهر فوق العاده ی تایلند می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد این شهر در کنار تمام زیبایی های خود دارای بازارها و مراکز خرید بسیار زیادی می باشد که هر گردشگری که به این شهر سفر می کند می تواند از این بازارها خرید نماید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی پوکت با ما همراه باشید.

خرید سوغاتی در پوکت

بازارهای شبانگاه معمولا اضافه شاداب جالب توجه هستند و گشت و گذار در آن درک بهتری از زندیگی در پوکت به شما می دهد، افزون بر آن این بازارها اغلب بسیار كم بها هستند و این مهم ترین نکته درباره آنان است. مردم محلی این بازارگاه را به نام ناکا (Naka Market) می شناسند. در تیمچه غذاهای محلی زاید طبخ می شوند که اگر اهل آزمون طعم های جدید هستید غرض می کنیم که حتما آن ها را امتحان کنید. در خریدوفروش متعامدمتعامل ها میزها را در معادل خود چیده اند و خرت و پرت های اضافی می شناسند که در میان آن ها می توانید یادگاری و سوغاتی های دلخواهتان را پیدا کنید و با قیمت مناسبی خرید کنید. در این میان می توان به بلوزهای مد روز تا کارت پستال های زیبا تمثیل کرد. در بازارگه احیانا انواع اضافی نظر شما را جلب می کند که بدون این که تنگ دست باشد پول زیادی خرج کنید می توانید آن ها را بیع کنید.

پاتونگ

پاتونگ شاداب جالب توجه ترین گذرگاه در شهر پوکت است اما جالب است بدانید علاوه بر کافه های زاید که دارد مکانی مفت برای خرید سوغاتی در پوکت نیز می باشد. در كاملاً طول ساحل و حتی کمی دورتر از آن پر از دكان ها و دست فروشانی است که كالا اقسام بامزه و ارزان سوغاتی را می فروشند. اگر شما اهل چانه زنی هستید و در این کار تبحر دارید می توانید با قیمت مناسبی كالا اقسام را ابتیاع کنید. البته برخی از آن ها ممکن است فاسد شدنی باشند یا زود خراب بشوند، به هر حال با این قیمت کم نمی توان توقع کیفیت فوقانی و زیرین را داشت.

خرید سوغاتی در پوکت

شهر قدیمی پوکت

از بیرون که به خانه های این منطقه نگاه می کنید عمارت ساخت هایی به رنگ های، آبی، سبز و صورتی را می بینید که در درون آن ها زردرنگ نهانی است. ترکیبی از کافه ها و بوتیك ها شارع های پر شور را شکل داده و برای خرید سوغاتی در پوکت اضافه كم ارزش است. در دكان ها بیش از آن چه تصور می کنید می توانید سوغاتی پیدا کنید. در كاسب حسابگر عامی به نام Ban Boran می توانید لباس ها و اشیا كهنه و جدید را خریداری کنید. در این بازارگه اقمشه ممکن است قیمت بیشتری نسبت به تیمچه شبانگاه داشته باشند اما از کیفیت بالاتری بهره ور هستند و بنا های زیبای آن نیز ارزش دیدن را دارند.

بازار چیلوا

بازار چیلوا شناخته شده ترین و رایج ترین بازارچه برای خرید سوغاتی در پوکت است، در راسته چیلوا می توانید كالا اقسام و سوغاتی های خوشمزه را خرید کنید. در چیلوا لباس های مد روز را در کنار ساخته شده جات دست ساز بسیار، امتعه کیف و متاع زیبایی به فروش گذاشته اند و اغلب خریداران آن را جوانان تشکیا می دهند. اگر برای خرید سوغاتی در پوکت چیلوا را انتخاب کردید حواستان باشد که کمی پول کنار بگذارید تا هنگامی که جانانه خسته و گشنه شدید بتوانید در بار های گرداگرد غذایی نوش جان کنید.

خرید سوغاتی در پوکت

مرکز خرید سور مرکزی پوکت را می توان بهشت تعشق مندان به خرید دانست. حتماً علی رغم شیک بودن این مرکز تماما ثانیه به برندهای لوکس جهان نمی باشد. باآنكه برخی دكان های بین المللی در آن هستند اما دست فروشان و برخی غرفه ها وقت حسن به فروش دست سازها و سوغاتی های سنتی تایلند است که در میان آن ها می توان به بهایم چوبی و لباس های محلی منطقه اشاره کرد. مسلماً با توجه به مکانی که آزادی کرده اید قیمت اقمشه کمی اعلی از سایر بازارها است اما اغلب می توانید روی کیفیت امتعه حساب کنید و دلگرمی داشته باشید که برای سال های دیلاق به نشانی یادگاری از سفر تایلند برای شما خواهند ماند.

واکینگ استریت

دوباره به شهر نوین پوکت بازمی گردیم. بازارچه در عصرهای روز یکشنبه در امتداد جاده  Thalang برپا می شود . مردم محلی برای این بازار نام Talaad Yai را انتخاب کرده اند که ترجمه آن به قهرمانی می شود بازار بزرگ. بازارچه پر است از خوراکی ها و غذاهای خصوصی مردم پوکت حتماً در کنار آن متجاوز از مردم شهر تلاش می کنند تا سازه های دستی خود را  (از عروسک و اسباب بازی غمناك تا لباس و ساختگی جات) به مراجعان بفروشند. خریدوفروش علاوه زیبا و منقش است و حس شادابی و سرزندگی را به شما می دهد. می توان آن را یکی از كامل بلوز ركابی مکان ها برای خرید سوغانی در پوکت نامید.

مرکز خرید جانگسیلون

یک مرکز خری متجاوز بزرگ دیگر که می توان آن را شبیه به جشنواره مرکزی دانست. این مرکز خرید نیز ترکبی از مشهورترین برند های بین المللی جهان است که در کنار مارک های کم تر نهان شده تاجران محلی تایلند به فروش می رسند. در واقع این محل را می توان در صدر لیست مکان های خرید سوغاتی در پوکت قرار دارد چرا که با هر سرمایه ای می توان جنس مورد نظر را در آن پیدا کرد. قلمرو خاصی از آن به هنرها و صنایع دستی تایلندی ویژه تعلق داده شده است، در این قسمت خریداران می توانند اجناس را با کیفیت بالا  خریداری کنند که یقیناً توسط محلی ها تكوین شده و برای صنعت منطقه نیز مفید است. پس از ختم و آغاز خرید نیز شما در خیابان پاتونگ هستید و می توانید به گردش در آن بپردازید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *