خانه / پوکت / جاهای دیدنی پوکت / خلیج فانگ نگا (Phang Nga Bay)

خلیج فانگ نگا (Phang Nga Bay)

Phang Nga Bay

در ۹۵ کیلومتری جزیره زیبای پوکت در تایلند خلیج فانگ نگا، خلیجی زیبا و بکر قرار گرفته است. این خلیج در شمال جزیره پوکت قرار گرفته که میتوان از دو طریق هوایی و زمینی به این خلیج راه پیدا کرد.از طریق لنگرگاه های شرقی جزیره ی پوکت میتوان به خلیج فانگ نگا عزیمت کرد.

این خلیج دارای جزایر زیبا و متعدد هم چون جزیره جیمز باند ، صخره های از آب سربراورده ، پارک های محافظت شده ، گونه های مختلف گیاهان و جانوران است.

Phang Nga Bay
Phang Nga Bay

از جزایر زیبای این خلیج میتوان به جزیره ی سورین و جزیره ی سیمیلان اشاره کرد که دارای سواحل بکر و زیبا و مناظر دیدنی زیر آب هستند که هر غواص و علاقه مند به دریا و موجودات دریایی را به این خلیج می کشاند. این خلیج بدون شک یکی از زیباترین جاهای دیدنی پوکت است.

جزیره ی خائولک واقع در این خلیج دارای مناطق دیدنی فراوانی از جمله پارک ساحلی ، آبشاارهای زیبا ، گونه های مختلف جانوری هم چون پرندگان نادر ، پستانداران عجیب است.هم چنین در این جزیره هتل های ارزان و شیک برای گردشگران تعبیه شده است که این هتل ها در امتداد ساحل قرار گرفته اند و شما به راحتی میتوانید از مناظر این جزیره حتی هنگامی که در اتاق هتل خود به سر میبرید نهایت لذت را تجربه کیند و شب ها با صدای آرام موج ها به خواب بروید.

با قایق هایی که تدارک دیده شده میتوانید به یکی دیگر از جزایر این خلیج به نام جزیره یماک رفته که این جزیره سکونی بوده و ساکنان کمی در آن با ماهیگیری روزگار خود را می گذرانند.اکثر جزایر این خلیج خالی از سکنه و طبیعتی دست نخورده هستند. کوه پانیی از دیگر جاذبه های این خلیج بوده که میتوان با قایق های در نظر گرفته شده به آنجا عزیمت کرد.

Phang Nga Bay
Phang Nga Bay

۴۵ دقیقه با هواپیما تا این خلیج زیبا بیشتر فاصله ندارید!خطوط هوایی پر رفت و آمند این جزیره گواهی بر فرسوده و بازنشسته شدن این جزیره در سال های آتی می باشد چرا که هر ساله تعداد زیادی گردشگر و مسافر تور پوکت به سوی این خلیج زیبا سرازیر می شود.

مطلب پیشنهادی

آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید

آبشارهای تایلند را بیشتر بشناسید

در خلق غربی تایلند به شهر زیبای کانچانابوری می رسید، بدوی که یک پارک ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *