لذت سفر با تور پوکت

اگر شما برای سر كردن تفریحات خود تور پوکت را غلبه کردید به اطلاعاتی در مورد این شهر زیبا نیازمندید. شهر پوکت در حدود سه و نیم ساعت از پایتخت فارس عوعو یعنی تهران جلوتر می باشد، در این شهر فقط به زبان تایلندی سخن می گویند که اگر با تور سفر کند تور لیدر به این زبان مسلط است و مشکلی از این بابت نخواهید داشت ولی برای دلگرمی خاطر از اپلیکیشن های راهنمای زبان استعمال کنید، زمانی که شما خارج از تور به این شهر سفر می کنید اصلا متوقع نباشید زیرا اگر کمی به زبان انگلیسی آشنا باشید می توانید اکثر نیازهای خود را در سفر به پوکت فارغ البال کنید زیرا بعضی از خدمت کاران هتل و طرف معامله ها در حد لزوم به این زبان آشنا هستند ولی مردم عادی فقط به زبان تایلندی سخن می گویند.در ادامه در مطلب تور پوکت در مورد لذت سفر با تور پوکت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

واحد پولی شهر پوکت بات تایندی می باشد(THB) و شما می توانید ارز خود را به این پول تطور کنید. اماکنی که در این شهر نقش دگرگونی ارز را دارند، بانک ها، هیات خطسیر ها، صرافی ها و باجه هایی در بعضی از هتل ها هستند. در هتل های پوکت پریزها و دو شاخه های برق اکثرا آمخته کشور خودمان هفهف پوزپلنگ می باشند ولی جهت دوراندیشی تحول پریز سه شاخه به دو شاخه را به ولی خود داشته باشید. ساعت کاری بانک های تایلندی از ۸:۳۰ طاقه ۱۵:۳۰ می باشد و در همه روزهای هفته به جز شنبه و یکشنبه در خدمت مشتریان می باشند و این باعث می شود کار شما را در زمان توقف در پوکت ساده تر سازد. همچنین بهتر است بدانید حادثه خودروها در این شهر در سمت چپ قرار دارد. یکی از مهم ترین مطار نوار های کشور تایلند، باند (Phuket International Airport (HKT می باشد که در شهر پوکت واقع شده است و علاوه بزرگ و مجهز می باشد و از دیدنی های پوکت نیز به حساب می آید.

 

در زمان سفر به پوکت برای تماس تلفنی با تایلند در اول کد ۶۶+ را عده گیری نمایید. برای سروكار تلفنی در زمان اسكان در پوکت کد ۰۷۶ را شماره گیری نمایید حتی اگر در داخل شهر محكم هستید این کد را در ابتدای شمار تلفن مورد نظر شمارش كردن گیری کنید. برای سروكار تلفنی با پلیس عده ۱۹۱ را شمارش گیری نمایید. برای ربط تلفنی با آتش آدرس کد ۱۹۹ را عده گیری نمایید. برای علایق تلفنی با پلیس سیر کد ۱۱۵۵ را عده گیری نمایید. برای دلبستگی تلفنی با پلیس دریازی و بری کد ۸۸۳ ۲۱۱ ۷۶(۰) ۶۶+ را شمار گیری نمایید. برای ربط تلفنی با درمانگاه بین المللی پوکت کد ۴۰۰ ۲۴۹ ۷۶ ۶۶+ را اندازه گیری نمایید. برای پیوند تلفنی با اداره سفر تایلند کد ۰۳۶ ۲۱۱ ۷۶ ۶۶+ را تعداد گیری نمایید.

وضعیت آب و هوایی

آب و هوای پوکت بسان آب و هوای دیگر شهرهای شرق آسیا متجاوز نمدار آبداده می باشد و كم بها افرادی می باشد که آب و هوای استوایی را می پسندند. اگر شما آب و هوای بدون باران را می پسندید باید در ماه نوامبر تا آوریل به این شهر سفر کنید و این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که ماه می تا اکتبر ماه های بارانی می باشد. حكماً ناگفته نماند که در ماه های بارانی عصر بازپسین ها از محل بیتوته خود خارج نشوید زیرا در این ماه ها بارش باران به صورت رگبار اضافه زیاد دیده می شود و این امر لذت بردن از دیدنی های پوکت را مشکل می سازد.

اگر شما تور و هتل كم بها به  مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه خود را اختیار کردید می توانید با بازآیی به سایت مهمل به هتل مورد نظر خود دانسته ها کاملی را راجع به این هتل کسب نمایید و خیالتان در زمان توقف در پوکت راحت باشد. حتماً ناگفته نماند که هتل های اضافی در سطح کشور تایلند و شهر پوکت قرار دارد که شما می توانید بر اساس مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه ای که در این سفر در نظر نژند اید انتخاب کنید تا سفر به پوکت برایتان جذاب تر گردد.

مثلا در ماه های کم باران یعنی نوامبر تا آوریل تورها و هتل ها بسیار زیاد رزور می شود و شهر پوکت به نسبت ماه های دیگر شلوغ تر است زیرا این ماه ها جز ماه های پر گردشگر یا High Season می باشد، این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که تورها و هتل ها در طول تعطیلات سال نو و کریسمس اضافه گران می باشد. پر ذهاب تورها و هتل هایی به منازل ارزان تر می توانید رزرو نمایید. اگر شما برای سفر به پوکت قصد مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه به مدرج ها بن تری دارید باید در فصول پر باران یعنی ماه می تا اکتبر به این شهر سفر کنید و هتل های لوکس و مجهز را به نفیس دیرینه رخیص تر رزرو کنید.

هزینه هاستل

اگر شما قصد سفر به پوکت را دارید و می خواهید هزینه ایی به مدارج كم ارزش تری داشته باشید می توانید از رخت خواب ها و اتاق های اشتراکی كاربرد نمایید که مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه ای بیش ارزانتر دارد. رزرو این اتاق ها از ۱۷۰ بات تا ۵۰۰ بات می باشد که می توانید با حمام و پنکه اشتراکی از این فراش قشر ها استعمال نمایید.

حكماً ناگفته نماند که اگر شما میلی به كاربرد از اتاق های مشترک ندارید می توانید با مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه ای در حدود ۳۳۰ بات اتاق های دو نفره را رزرو کنید. این نکته را هم نباید فراموش کنید که ۳۳۰ بات شروع قیمت رزرو این اتاق ها برای هر شب اقامت می باشد، در هر صورت شما برای رزرو اتاق های مخصوص باید هزینه بیشتری در نظر بگیرید تا اتراق در پوکت برای شما و خویشان ساده تر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *