استاندار آذربایجان غربی: توازن منطقه‌ای مهمترین هدف سفرهای شهرستانی است

به گزارش ایرنا، محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در دیدار با مردم شهر «گوگ تپه» مهاباد، با بیان اینکه توازن توسعه یافتگی و تعادل در روند ارایه انواع خدمات به مردم نقاط مختلف در دستور کار دولت قرار دارد، افزود: در سفرهای شهرستانی تلاش شده تا عقب ماندگی ها شناسایی و با هم افزایی در استان، شاخص های مختلف ارتقا داده شود تا اقشار مختلف مردم از امکانات حداکثری برخوردار شوند.

وی تاکید کرد: ظرفیت های هر شهرستان طی بازدیدهای میدانی و نیز دیدار با مدیران شهرستانی و مردم شناسایی و با تشکیل جلسه برنامه ریزی با حضور مدیران ارشد در همان شهرستان مصوباتی در نظر گرفته شده که در اسرع وقت نسبت به اجرایی شدن آنها اقدام خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در زمینه های مختلف از جمله ایجاد زیرساخت ها در شهرستان های استان صورت گرفته، اضافه کرد: تعداد پروژه های افتتاح شده در هفته دولت امسال در مقایسه با سال گذشته ۳۰ برابر شد که این امر نشان دهنده توجه دولت به مناطق محروم و کم برخوردار است.

معتمدیان، عدالت محوری را از آرمان های انقلاب و از رویکردهای دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: با وجود تحریم های ظالمانه و مختلف دشمنان نظام علیه ملت ایران، تلاش دولت برای عمران و آبادانی و رفاه و آسایش مردم همچنان با شتاب بیشتری نسبت به گذشته ادامه دارد.

وی یکی از اقدامات برحسته دولت در کشور به ویژه مناطق محروم و روستایی را بالابردن شاخص بهره مندی مردم از گاز طبیعی عنوان کرد و افزود: در یک سال اخیر در استای نهضت گازرسانی، تعداد زیادی از روستاهای استان از گاز طبیعی بهره مند شده اند و هم اینک علاوه بر اینکه تمامی ۴۸ شهر استان از آن برخوردار هستند، برنامه ریزی شده تا به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز گازرسانی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در بحث ارتقای ضریب استفاده از اینترنت نیز اقدامات خوبی در استان در دست جریان است که پیش بینی شده است حدود ۵۰۰ روستای فاقد اینترنت براساس اولویت از مزایای آن طی سال جاری برخوردار شوند.

استاندار آذربایجان غربی، در زمینه مشکل کمبود آب در برخی مناطق استان نیز بیان کرد: اعتبارات خوبی از محل اعتبارات محرومیت زدایی، اعتبارات ملی و استانی به استان تزریق شده است تا مطالبه بحق مردم در این حوزه نیز برطرف شود.

معتمدیان به مصوبات شورای برنامه ریزی استان که در شهرستان های مختلف به تصویب می رسد، اشاره کرد و ادامه داد: این مصوبات برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجراست و دبیرخانه ای نیز برای پیگیری این مصوبات در استانداری تشکیل شده است تا وعده های داده شده به مردم در زمان خود اجرا شود.

استاندار آذربایجان غربی عصر روز گذشته وارد شهرستان مهاباد شده و در بدو ورود پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان به شهر خلیفان و روستاهای آن رفت و در جمع مردم این منطقه حاضر شد.

قرار است در جریان سفر به مهاباد، معتمدیان با مردم بخش‌ها، شهرها و روستاهای این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرده و در راستای بررسی میدانی مشکلات این شهرستان بازدیدهایی نیز داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی در این سفر ضمن نشست با منتخبان اقشار مختلف مردم، فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان و دیدار با خانواده معزز شهدا، آخرین وضعیت روند اجرای پروژه‌های عمرانی این شهرستان را نیز بررسی می‌کند.

معاونان استاندار آذربایجان‌غربی، مدیران استانی و ستادی استانداری نیز در این سفر برنامه هایی چون بازدید از زیرساخت‌های حمل و نقلی، بازدید و بررسی وضعیت پروژه‌ها و واحدهای مشکل دار، نشست با دهیاران، برگزاری میز ارتباطات مردمی در محل کانون فرهنگی و تربیتی فجر شهرستان مهاباد، دیدار چهره به چهره با مردم و برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را در دستور کار سفر خود به این شهرستان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.