استاندار سیستان و بلوچستان: بزودی شاهد خودکفایی استان در تولید گوشت مرغ خواهیم بود

به گزارش خبرنگار ایرنا حسین مدرس خیابانی عصر روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از یک واحد مرغداری در شهرستان سرباز افزود: سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اقدام جهادی و انقلابی را در جهت توسعه مرغداری در استان آغاز کرده که ثمره آن صدور مجوز احداث ۵۴۷ واحد مرغداری است.
وی ادامه داد: با اقدامات ارزشمند این سازمان از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال ۴۵ واحد مرغداری به مجموعه مرغداری های استان افزوده شده و ۳۳۳ واحد نیز با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال ساخت است.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز دومین واحد مرغداری شهرستان سرباز در جنوب استان به بهره برداری رسید و تا پایان سال نیز پنج واحد دیگر مرغداری در این شهرستان استان افتتاح می شود.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از چهار مسیر فعال کردن واحدهای مرغداری موجود و به ظرفیت رساندن آنها، اجرای طرح‌های توسعه مرغداری، احداث پروژه‌های جدید و همچنین افزایش دوره‌های جوجه‌ریزی نقشه راه تولید مرغ استان را طراحی کرده که جای بسی تقدیر و قدردانی دارد.
مدرس خیابانی بیان کرد: تمام تلاش در سیستان و بلوچستان بر این است تا با تکمیل زنجیره تولید مرغ از تولید جوجه یک روزه تا راه‌اندازی کشتارگاه ها بتوان شاهد خودکفایی در تولید مرغ و صادرات به کشورهایی همسایه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.