انعکاس صحیح و وسیع اقدامات دولت موجب امیدآفرینی در مردم می‌شود 

تهران – ایرنا – رییس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: اقدامات دولت باید به خوبی اطلاع‌رسانی شود، با انعکاس صحیح و وسیع این اقدامات امیدآفرینی در مردم ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا، پرویز سروری روز پنجشنبه در نطق پیش از دستور نهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها، خدمت به مردم را یکی از وظایف مسوولان عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین نعمت‌های الهی این است که خداوند امکان خدمت به مردم را به فردی بدهد، بزرگ ترین نعمت‌های الهی نوکری مردم، خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار مردم است.

وی افزود: خداوند بین این همه انسان به ما نعمت خدمت به مردم را داده است و محبت ما را به دل مردم انداخته که به ما رأی دهند و فرصت خدمت را برای ما فراهم کنند.

رییس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: مردم با هزار امید به ما رأی دادند تا مشکلات آنها را حل کنیم بنابراین اگر می‌خواهیم شکر نعمت به جا بیاوریم و رضایت خدا را جلب کنیم باید خودمان را وقف خدمت به مردم کنیم.

سروری خاطرنشان کرد: یکی از جلوه‌های خدمت به مردم، تصویب قوانین و مصوبات است، برای مثال اگر قانونی وضع شود که درمان مردم را تسهیل کند مشکل آحاد زیادی از مردم را برطرف می‌کند.

سخنان رهبر معظم انقلاب تابلوی تمام عیار برای مسوولان باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دولت اشاره کرد و ضمن پرداختن به سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیات دولت درمورد امیدآفرینی گفت: سخنان ایشان در مورد امید دادن به مردم باید تابلوی تمام عیار برای همه مسوولان باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب امیدآفرینی به مردم را به عنوان استراتژی تغییرناپذیر می‌دانند و تأکید دارند که مسوولان باید امیددهنده و امیدآفرین باشند و این موضوع در کلام و عمل تجلی کند.

طرح بزرگ آبرسانی غدیر چه بازتابی داشت؟

سروری در بخش دیگری از سخنانش به طرح بزرگ آبرسانی غدیر استان خوزستان اشاره و تصریح کرد: کارشناسان می‌گویند این طرح حداقل سه سال زمان لازم داشته است، اما دولت در ۱۰ ماه آن را به اتمام رساند و در راستای اجرای این طرح به ۲۶ شهر و ۱۶۰۰ روستا آب شرب رسانده شد.

وی تصریح کرد: چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در این شرایط نامساعد آبی، مشکل آب شرب آنها حل شد، اما این کار عظیم چه بازتابی داشت؟

رییس شورای عالی استان‌ها افزود: این کار بزرگ می‌توانست بسیار امیدآفرین باشد، از من و شما تا مجلس شورای اسلامی تا صدا و سیما تا رسانه‌ها می‌توانستیم با انعکاس درست و وسیع، امیدآفرینی ایجاد کنیم اما این اتفاق رخ نداد، عده‌ای اگر دولت کوتاهی داشته باشد آنچنان بزرگنمایی کرده و مردم را ناامید می‌کنند.

سروری همچنین گفت: در شورای عالی استان‌ها ما از دایره مقدماتی و ایجاد تعاملات اولیه با نهادها در حال ورود به حوزه عمل هستیم.

وی ادامه داد: برای مثال موضوع اسناد قولنامه‌ای که دغدغه بسیاری از مردم است با تعاملی که با وزارت کشور صورت گرفت، امروز به دست نمایندگان عضو شوراها تصویب می‌شود.

رییس شورای عالی استان‌ها به مسایل باغ ها نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: در حل معضل باغات نقش مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران آشکار است، در چهار سال گذشته، شوراهای اسلامی به خصوص شورای شهر تهران تصمیم نادرستی درمورد باغ ها گرفتند و مردم متضرر شدند، اما امروز با کار مشترک میان شورای عالی استان‌ها و مجمع شهرداران کلان‌شهرها و شورای شهر تهران در حال تعیین تکلیف کردن این موضوع هستیم.

 • لوایح شورای عالی استان‌ها خارج از نوبت به مجلس برود

  رئیس شورای عالی استان‌ها:

  لوایح شورای عالی استان‌ها خارج از نوبت به مجلس برود

  تهران – ایرنا – رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این است که امکانی…

 • فقدان حضور شورای عالی استان‌ها در مراکز مهم تصمیم‌گیری، باعث کاهش قدرت آن می‌شود

  رئیس شورای عالی استان‌ها:

  فقدان حضور شورای عالی استان‌ها در مراکز مهم تصمیم‌گیری، باعث کاهش قدرت آن می‌شود

  تهران – ایرنا – رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه فقدان حضور شورای عالی استان‌ها در مراکز…

 • وقوع حدود ۴۶ هزار حادثه ناشی از کار برای بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در سال ۱۴۰۰

  وقوع حدود ۴۶ هزار حادثه ناشی از کار برای بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در سال ۱۴۰۰

  تهران – ایرنا – سازمان تأمین‌اجتماعی در گزارشی اعلام کرد: این سازمان…

 • کشف ۵۰ میلیارد ریال انواع پارچه قاچاق در جنوب تهران

  کشف ۵۰ میلیارد ریال انواع پارچه قاچاق در جنوب تهران

  تهران- ایرنا – رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از یک…

 • تهران در صدر تخلف پزشکان در زمینه عدم نصب دستگاه کارتخوان

  تهران در صدر تخلف پزشکان در زمینه عدم نصب دستگاه کارتخوان

  تهران – ایرنا – رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: تهران در صدر تخلف…

 • خزعلی: فرزندم هرگز قصد مهاجرت نداشته است

  خزعلی: فرزندم هرگز قصد مهاجرت نداشته است

  تهران – ایرنا – معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.