بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به خوسف اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا جواد اشرفی روز پنجشنبه در آیین شکرگزاری برداشت عناب که در روستای سیوجان شهرستان خوسف برگزار شد، افزود: علاوه براین، استانداری و دستگاه‌های تابعه برای اختصاص تسهیلات جهت تولیدات دانش‌بنیان نیز آمادگی دارند.

وی بیان کرد: در بحث تسهیلات برای محصولات دانش‌بنیانی که بتوانند فرآوری خوبی داشته، در چرخه ارزش افزوده قرار گیرند و افزایش بهره‌وری در واحد سطح را داشته باشیم همکاری می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: عناب یکی از محصولات استراتژیک خراسان جنوبی به‌ویژه شهرستان خوسف است و رسانه‌های باید در بحث معرفی این محصول تلاش کنند.

وی یکی از پتانسیل‌های مهم این استان و شهرستان خوسف را تعداد زیاد روزهای آفتابی دانست و افزود: در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی در بحث انرژی‌های تجدیدپذیر بیش از ۲۰ مورد مکان‌یابی شده که به شرکت ساتبا برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد شده است.

اشرفی اظهار داشت: این قول را به تمام مردم شهرستان خوسف می‌دهیم که حتما در سطح مجموعه دستگاه‌های اداری و اقتصادی استان این هم‌افزایی و همگرایی وجود دارد برای اینکه بتوانیم در سالی که به نام دانش بنیان مزین شده، خروجی خوبی از محصولات بگیریم و بتوانیم ارزش افزوده و زنجیره تولید خوبی در سطح شهرستان داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: بخش تعاون می‌تواند از با برنامه‌های اجتماعی و سرمایه‌های خرد محصولات خوبی از عناب تولید کند.

امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان جنوبی عملیات اجرایی کارخانه فرآوری و بسته بندی خشکبار ( عناب) سیوجان با سرمایه‌گذاری ۵۶ میلیارد تومان آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.