سفیر آمریکا در سازمان ملل: جنگ اوکراین، جنگ سرد جدیدی نیست

لیندا توماس گرینفیلد سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل که روز پنج شنبه به وقت محلی در سانفرانسیسکو سخنرانی می کرد، روسیه را به "سلطه گری در خالص ترین شکل خود" متهم کرد و افزود: برخی اعتقاد دارند این یک جنگ سرد جدید است و علاقه ندارند در کنار یکی از طرف های جنگ بایستند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: می گویند این قضیه مربوط به اوکراین و روسیه یا آمریکا و روسیه است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد: این جنگ سرد جدید نیست و مربوط به تنها چند کشور نمی شود بلکه همه ما را درگیر خواهد کرد. این جنگ در مورد دفاع از منشور سازمان ملل است.

گرینفیلد اضافه کرد: ایالات متحده متعهد است که اعضای شورای امنیت سازمان ملل را با هدف انعکاس بهتر واقعیت های فعلی جهان و ترکیب دیدگاه های جغرافیایی متنوع تر، افزایش بدهد.

وی خاطرنشان کرد ما نباید از وضعیت موجود ناپایدار و قدیمی دفاع کنیم. بلکه باید با نشان دادن انعطاف و تمایل آماده ارائه امتیازهای جدید به نام اعتبار و مشروعیت باشیم.

وی مدعی شد دیگر تعهد آمریکا تعامل عملگرایانه با تمامی کشورهای عضو سازمان ملل و خودداری از استفاده از حق وتو مگر در موارد نادر و غیرعادی اس

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهوری این کشور در حاشیه نشست امسال رهبران جهان در سازمان ملل، شخصا میزبان نشست امنیت غذایی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.