سیستان و بلوچستان از امتیازات طرح جوانی جمعیت محروم شده است

به گزارش ایرنا از شورای عالی استان‌ها، محمدحسن ملک‌رئیسی در نطق پیش از دستور خود در نهمین اجلاس شورای عالی استان ها افزود: سیستان و بلوچستان در تمام شاخص‌های توسعه در ردیف آخر قرار دارد و همه دولتمردان در تمام دوره‌ها به آن معترف هستند.

وی با بیان اینکه مردم این استان احساس می‌کنند استان آنها از نقشه فراموش شده است، گفت: سیستان و بلوچستان از امتیازات طرح جوانی جمعیت محروم شده است، از طرفی انتظار داریم در دولت مردمی آیت الله رئیسی نخبگان این استان صدرنشین شوند و جایی در بدنه دولت و وزارتخانه‌ها داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به افزایش تصادفات جاده‌ای، افزایش آمار مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر یک سال و افزایش کودکان کار بازمانده از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان هشدار داد.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: کم کردن سهمیه سوخت قانون یکسانی برای همه نباید باشد چرا که این استان پهناور فاقد ناوگان مناسب حمل و نقل عمومی و زیرساختی است.

ملک‌رئیسی از رییس‌جمهور، دولتمردان خواست استان سیستان و بلوچستان را دریابید و اجازه ندهند بیش از این فرصت‌سوزی شود.

وی تصریح کرد: بی‌توجهی به مردم این استان و نگاه امنیتی به مرزها به نفع کشور نیست، با وجود باز بودن مرزهای شمال و جنوب استان و استقبال کشورهای همسایه از مردم استان ما مشقت‌ها را در خانه خود تحمل می‌کنیم و اعتقاد قلبی داریم خاک ایران مقدس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.