طرح نظارتی ویژه مدارس در گیلان آغاز شد

تیمور پورحیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح با محوریت تشدید نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک، کیف و کفش، لوازم التحریر، نظارت بر رعایت درصد سودمجاز در مقاطع عمده و خرده فروشی و نیز نظارت بر عملکرد مؤسسات آموزشی، علمی و سایر آموزشگاهها در اخذ شهریه در سطح استان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در این ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی و واردکنندگان لوازم التحریر در سامانه جامع تجارت نیز نظارت می‌شوند، افزود: برخورد با عرضه کنندگان کالاهای تقلبی و قاچاق در حوزه پوشاک و لوازم تحریر در اولویت هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان ادامه داد: انجام گشت‌های مشترک و رسیدگی سریع و به‌موقع به گزارشهای مردمی، ممانعت از فروش اجباری کالا، رعایت درصد سود خرده و عمده فروشی، نصب برچسب قیمت و بررسی فاکتورها از جمله اقداماتی است که در این طرح اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح به منظور تسریع در رسیدگی به تخلفات، سامانه پاسخگویی ۱۲۴ به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است، اظهار کرد: در صورت مشاهده تخلف از سوی بازرسان این اداره کل با واحد صنفی متخلف برخورد قانونی می شود.

پورحیدری با اشاره به افزایش جرائم تعزیرات از متصدیان واحدهای صنفی خواست تا باتوجه به افزایش جرائم تخلفات صنفی نسبت به درج کامل قیمت‌ها و نیز نگهداری فاکتورهای خرید در واحد صنفی برای ارائه به بازرسان جدیت کامل داشته باشند.

این طرح از هفدهم ماه جاری تا پانزدهم مهرماه امسال به مدت ۲۸ روز در استان اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.