آمریکا وزیر و وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرد

نیویورک – ایرنا- وزارت خزانه‌داری آمریکا همزمان با اتهام زنی های بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حمله سایبری به آلبانی اعلام کرد که وزیر و وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب ادعا کرد امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، وزارت اطلاعات و امنیت ایران و وزیر اطلاعات این کشور (سید اسماعیل خطیب) را به دلیل انجام فعالیت‌های سایبری علیه ایالات متحده و متحدانش در فهرست تحریم قرار داده است.

این نهاد آمریکایی در تداوم اتهام زنی های بی پایه و اساس واشنگتن در روزهای اخیر درباره ادعای حمله سایبری به آلبانی از سوی ایران مدعی شد: در جولای ۲۰۲۲ تهدیدهای سایبری که ارزیابی می‌شود تحت حمایت ایران و وزارت اطلاعات بوده باعث ایجاد اختلال در سامانه‌های کامپیوتری دولت آلبانی شد و این دولت را وادار کرد خدمات آنلاین دولتی را برای شهروندان خود متوقف کند.

برایان نلسون معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: حمله سایبری ایران علیه آلبانی بی‌اعتنایی به معیارهای رفتارهای زمان صلح در فضای سایبری است که خودداری از آسیب زدن به زیرساخت‌های حساس برای خدمات رسانی به عموم را شامل می‌شوند.

این مقام وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد: ما فعالیت‌های مخرب ایران علیه ایالات متحده یا متحدان و شریکان خود را تحمل نخواهیم کرد.

این تحریم های دولت بایدن در پی اتهامات بی پایه و اساس در حالی است که روز گذشته نیز این نهاد آمریکایی تحریم هایی را بر اساس اتهام بی اساس ارسال پهپادهای ایران برای بهره گیری روسیه در جنگ اوکراین و نیز در هراس از پیشرفت صنعت پهپادی ایران اعمال کرد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد با ادی راما نخست وزیر آلبانی گفتگو کرده است تا حمایت قاطع ایالات متحده از متحدمان در ناتو را در پی حمله سایبری ادعایی ایران در ۱۵ ژوئیه اعلام کند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: به همکاری با آلبانی در زمینه اقدامات امنیت سایبری ادامه می دهیم.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد، جک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا، امروز پنجشنبه با نخست وزیر آلبانی گفتگو و حمایت قاطع واشنگتن از این کشور را به او اعلام کرده است.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید نیز روز چهارشنبه به وقت محلی مدعی شد از تلاش های دولت آلبانی برای پاسخگو کردن ایران در رابطه با حمله سایبری حمایت می کنیم.

سخنگوی کاخ سفید بر حمایت دولت بایدن از تلاش‌های ضد ایرانی برای ادعای حمله سایبری ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) برای پاسخگو کردن ایران و توسعه همکاری با آلبانی برای تقویت امنیت سایبری تیرانا و تقویت رفتار مسوولانه دولتها در فضای سایبری تاکید کرد.

نخست‌وزیر آلبانی با مطرح کردن اتهام بی پایه و اساس علیه ایران گفته است که کشورش روابط خود را با ایران قطع کرده است. "ادی راما" تصریح کرد که این کشور در حال قطع روابط دیپلماتیک با ایران است و به دیپلمات های ایرانی و پرسنل سفارت ایران دستور داده است ظرف ۲۴ ساعت خاک آلبانی را ترک کنند.

بعد از اخراج گروهک تروریستی منافقین از عراق، این گروهک به دستور آمریکا و با هماهنگی دیگر اعضای ناتو به آلبانی مهاجرت کرد تا بتواند از آنجا به جاسوسی و اقدامات خرابکارانه علیه مردم ایران ادامه دهد.
منافقین هر ساله اجلاسی را با دعوت از چهره های ضد ایرانی به تیرانا برگزار می‌کرد تا اینکه اجلاس امسال این سازمان بنا به دلایل امنیتی لغو شد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه ایران با مردود شمردن ادعاهای بی‌اساس مطرح‌شده از سوی دولت آلبانی علیه جمهوری اسلامی ایران، تصمیم این کشور به قطع روابط سیاسی با کشورمان را بر اساس چنین ادعاهای بی پایه، اقدامی نسنجیده و فاقد دوراندیشی در روابط بین‌المللی دانست.

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه در واکنش به اقدام ضدایرانی دولت آلبانی، با اشاره به مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه فضای سایبری در مجامع چندجانبه و بین‌المللی در راستای تدوین ضوابط و قاعده مند کردن این حوزه، تأکید شده است، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای هدف حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی خود، هرگونه استفاده از فضای سایبری به عنوان ابزاری برای حمله به زیرساخت‌های حیاتی سایر کشورها را مردود و محکوم می‌شمارد.

دولت بایدن در حالی از رویکرد دیپلماسی و شعار بازگشت به برجام سخن می گوید که تاکنون هیچ اقدام عملی موثری برای بازگشت به توافق سال ۲۰۱۵ انجام نداده بلکه در تداوم اتهام زنی های بی‌پایه و اساس مخالفان جمهوری اسلامی ایران سیاست های شکست خورده فشار حداکثری علیه تهران را اجرا می کند و به بهانه های مختلف دست به تحریم می زند تا به زعم خود با رویکرد دیپلماسی توام با فشار، خواسته های خود را بر ایران تحمیل کند.

 • انتقاد نمایندگی ایران در سازمان ملل از سکوت آمریکا و انگلیس در برابر حملات سایبری علیه تهران

  انتقاد نمایندگی ایران در سازمان ملل از سکوت آمریکا و انگلیس در برابر حملات سایبری علیه تهران

  نیویورک – ایرنا- نمایندگی ایران در سازمان ملل با رد اتهامات آمریکا و انگلیس اعلام کرد چرا زمانی…

 • واکنش سخنگوی سازمان ملل درباره اتهام زنی آلبانی علیه ایران

  واکنش سخنگوی سازمان ملل درباره اتهام زنی آلبانی علیه ایران

  نیویورک- ایرنا- سخنگوی سازمان ملل متحد در واکنش به اتهام زنی بی پایه و اساس آمریکا و آلبانی…

 • گفتگوی مقام کاخ سفید با نخست وزیر آلبانی درباره اتهام زنی بی اساس علیه ایران

  گفتگوی مقام کاخ سفید با نخست وزیر آلبانی درباره اتهام زنی بی اساس علیه ایران

  نیویورک – ایرنا- جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا با نخست وزیر آلبانی درباره اتهام زنی بی…

 • واکنش وزارت‌خارجه به نقض حقوق دیپلمات‌های ایرانی در آلبانی

  واکنش وزارت‌خارجه به نقض حقوق دیپلمات‌های ایرانی در آلبانی

  تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: رفتاری مغایر با حقوق بین الملل و کنوانسیون وین راجع…

 • حمایت کاخ سفید از آلبانی و اتهام زنی‌های بی‌اساس علیه ایران

  حمایت کاخ سفید از آلبانی و اتهام زنی‌های بی‌اساس علیه ایران

  نیویورک- ایرنا- سخنگوی کاخ سفید در پی سناریوی جدید غرب علیه ایران و اتهام زنی بی پایه و اساس…

 • هراس واشنگتن از توسعه صنعت پهپادی ایران؛ آمریکا یک فرد و ۴ شرکت ایرانی را تحریم کرد

  دوگانه دیپلماسی و فشار دولت بایدن

  هراس واشنگتن از توسعه صنعت پهپادی ایران؛ آمریکا یک فرد و ۴ شرکت ایرانی را تحریم کرد

  نیویورک – ایرنا- وزارت خزانه داری دولت بایدن در حالیکه مذاکرات وین در انتظار تصمیم گیری واشنگتن…

 • ایران و روسیه بدنبال ایجاد هاب لجستیکی حمل و نقل در بندرعباس

  ایران و روسیه بدنبال ایجاد هاب لجستیکی حمل و نقل در بندرعباس

  تهران- ایرنا- معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به نشست سه جانبه بین…

 • اعتراف ژنرال اسرائیلی به وخامت اوضاع نظامیان این رژیم

  اعتراف ژنرال اسرائیلی به وخامت اوضاع نظامیان این رژیم

  تهران – ایرنا – ژنرال بازنشسته رژیم صهیونیستی با اذعان به دشوار و…

 • ایران: ناتو به جای انتساب اتهام های بی‌اساس، به منافقین پناه ندهد

  ایران: ناتو به جای انتساب اتهام های بی‌اساس، به منافقین پناه ندهد

  لندن – ایرنا – سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل به بیانیه ضد ایرانی…

 • بلینکن: توافق با ایران باید منجر به پیشبرد امنیت ملی ما شود

  بلینکن: توافق با ایران باید منجر به پیشبرد امنیت ملی ما شود

  نیویورک – ایرنا- آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت توافق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.