اسکواش بازان بخش نیمه نهایی کاپ کیش مشخص شدند

مسوول برگزاری مسابقات فدراسیون اسکواش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آیلی نیری، فرشته اقتداری، حدیث فرزاد و هلیا استیلی در بخش بانوان راه یافته گان به نیمه نهایی این مسابقات هستند.
وی با بیان اینکه راه یافتگان در بخش آقایان نیز شامل علیرضا شاملی، محمدرضا ضیاکاشانی، سپهر اعتمادپور و سمیع‌الله قاصدآبادی هستند یادآور شد: رقابت های نیمه نهایی فردا شنبه در قالب هشت مسابقه در ۲ بخش خواهران و برادران در سالن اسکواش مجموعه المپیک کیش برای مشخص شدن نفرات دور نهایی برگزار می شود.
رقابت‌های نشنال کلوز اسکواش کیش با حضور ۶۴ ورزشکار از سراسر کشور از روز گذشته آغاز شد و به مدت چهار روز تا ۲۰ شهریور در ۲ بخش بانوان و آقایان در حال برگزاری است.
ورزشکار زن و مرد در این مسابقات حضور دارند و برای ارتقای رتبه خود در جدول رده بندی جهانی با هم رقابت می کنند و نفر اول این مسابقات ۵۰ امتیاز، نفر دوم ۳۲ و نیم امتیاز و نفرات سوم مشترک هم هرکدام ۲۰ امتیاز دریافت خواهند کرد.
رقابت‌های نشنال کلوز اسکواش با عنوان کاپ کیش از مجموعه مسابقات جزیره اسکواش به عنوان یک ایده مشترک بین فدراسیون اسکواش جمهوری اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش با هدف حمایت از ورزش قهرمانی نیمه دوم امسال در این جزیره برگزار می شود.
این برنامه ها شامل ۲ نشنال کلوز ثبت جهانی مردان و بانوان، مسابقات مسترز قهرمانی آسیا، راکتبال مردان و زنان، جشنواره استعداد یابی دختران و پسران زیر ۹ و ۱۱ سال و مسابقات حرفه ای مردان است.
زمان برگزاری مسابقات مسترز قهرمانی آسیا در اسکواش و راکتبال مردان و زنان ۲۵ مهرماه الی ۲۹ مهرماه، جشنواره استعدادیابی و پرورش استعدادهای دختر و پسر سنین کمتر از ۹ و ۱۱ سال در ۱۶ آذر تا ۱۸ آذر همزمان بمناسبت روز کیش است.
مسابقه حرفه ای پی اس ای مردان با جایزه ۱۰ هزار دلاری با نام خلیج فارس در تاریخ ۲۳ بهمن تا ۲۶ بهمن که برای حضور حداکثری ورزشکاران غیرملی تمهیداتی اندیشیده شده تا بتوانند در جدول مقدماتی رقابت کنند.
مسابقات بین المللی رده های سنی کیش جونیور از رده سنی ۱۱ تا ۱۹ سال پسران و دختران با جایزه پنج هزار دلاری برای رده سنی ۱۵ سال به بالا در ۱۵ تا ۱۹ اسفند برگزار می شود.
این رویدادها با همکاری فدراسیون اسکواش و سازمان منطقه آزاد کیش عملیاتی شده و می تواند تا پایان سال ۱۴۰۲ تداوم داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.