امام جمعه اهواز: مشایه اربعین حرکتی عظیم است که نظیر ندارد

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) افزود: اربعین از برترین جلوه‌های تقوای الهی و برترین شعایرالهی است. اوج تعظیم شعایر الهی در ماه محرم، تاسوعا و عاشورا بود، ولی اکنون در ماه صفر و فصل دومی رقم خورده که رسالت آن با محوریت اربعین شکل می گیرد و اربعین اسم رمز و رمز دوام بقای امام حسین(ع) است.

وی بیان کرد: زمانه ما شاهد اعجاز الهی در این ماه است؛ زمانه به بار نشستن تقدیر الهی است که با تدبیر اولیای الهی به عنوان نقشه اقدام در مسیر آماده سازی ظهور امام زمان(عج) و تشکیل حکومت اسلامی است .

امام جمعه اهواز ادامه داد: شیفتگی و ارادت دیگر ادیان به امام حسین(ع) سرمایه بسیار بزرگی است که باید به آن توجه شود و اگر از حرکت اربعین ترجمه دقیقی شود یک استغاثه جهانی برای ظهور منجی عالم و دعوت از حضرت مهدی(عج) است.

وی با اشاره به ابعاد اربعین بیان کرد: اربعین یک حرکت جمعی به سمت امام حجت الهی است که نسبتی وسیع با موضوع مهدویت و ماجرای نهضت جهانی اسلام و تاسیس تمدن اسلامی و توحید ناب دارد و حرکتی است که امام حسین(ع) آغاز کرد و زمینه بسترسازی برای حکومت جهانی امام مهدی موعود(عج) است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به دیگر ابعاد این رخداد بزرگ گفت: از پیش نیازهای شناخت منجی بشریت این است که امام حسین(ع) به جهانیان شناخته شود و با حرکت جهانی اربعین آن حضرت به تمام امت‌ها شناسانده می‌شود اگر چه امپراطوری خبری استکبار علت و هدف واقعی اربعین را بازتاب نمی‌دهد.

وی ادامه داد: تحقق ظهور و الفت بین مومنین بُعد دیگر و پیش نیازهای اصلی اربعین است و برپایی موکب ها نیز در جهت همین نگاه است و در این حرکت خدایی قلبها بهم نزدیک می شود و منازعات کم می شود.

امام جمعه اهواز بُعد دیگر واقعه بزرگ اربعین را سازماندهی جهانی انصار المهدی بیان کرد و افزود: دشمن شناسی و شناخت دشمنان اسلام در این واقعه از ابعاد این واقعه است و یزیدیان زمان، با همان مشخصات قاتلان امام حسین(ع) در همین زمان وجود دارند که باید معرفی شوند.

وی با تاکید بر رفع مشکل حمل و نقل زایران اربعین و تاکید بر تامین نیاز آنها در سفر به کربلا گفت: زایران اربعین از توقف طولانی مدت در کربلای معلا که به دلیل ازدحام جمعیت مشکل ساز است خودداری کنند.

بخش قابل توجه مشکل فاضلاب اهواز در حال حل شدن است

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور به خوزستان برای افتتاح طرح آبرسانی غدیر گفت:طرح آبرسانی عدیر که قبلا از پایین دست رودخانه کرخه بود و الان از رودخانه دز است و ۲۷ شهر و شهرستان خوزستان را دارای آب پایدار می‌کند، در مدت ۱۰ ماه اجرا شد که جای تقدیر دارد.

وی افزود: در طرح بلند مدت تامین آب آشامیدنی از سه منبع رودخانه‌های کارون ، دز و کرخه پیش بینی شده که دغدغه مردم در مورد آب برطرف می شود.

وی ادامه داد: مساله تامین آب خوزستان دغدغه مسوولان است و مساله فاضلاب برخی شهرهای استان و دیگر مشکلات شهرها باید مورد توجه دولت باشد و اعتبار خوبی پیش بینی شده و بخش قابل توجهی از فاضلاب اهواز در حال حل شدن است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد در ادامه با اشاره به امنیت غذایی و با توجه توصیه‌های رهبر معظم انقلاب گفت: مساله امنیت غذایی بسیار مهم است در این دولت مردمی همه تمهیدات سنجیده شده و انبارها پر است و نیاز است که در دراز مدت خودکفایی در گندم و ذرت و نهاده‌های دامی دولت برنامه ریزی شود. استان خوزستان سهم بسزایی در هر سه مورد دارد و با همه مشکلات خوزستان مقام اول تولید گندم را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.