امام جمعه قرچک : اربعین جلوه‌ای از اتحاد و یکپارچگی آزادیخواهان جهان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در خطبه‌های نماز جمعه قرچک اظهار داشت: اربعین جلوه‌ای از اتحاد و یکپارچگی شیعیان و آزادی خواهان جهان است و شکوه امروز اربعین، قدرت امروز جهان تشیع و مریدان ائمه اطهار را به رخ جهانیان می‌کشد.
وی افزود: امروز جهانیان مشتاقانه در پی کشف حقیقت نهضت عاشورای حسینی هستند و ‌می‌خواهند بدانند سرمنشاء این حرکت چیست که قطعا اربعین زمینه این مهم را فراهم می‌کند.
اسماعیلی با تقدیر از تلاش‌های دولت در تسهیل شرایط حضور مردم در مراسم اربعین حسینی گفت: دیدگاه دولت، نگاه به اندیشه سالم و اسلامی و دغدغه‌ دولت سیزدهم در جریان اربعین حسینی، تسهیل حضور مردم در این اجتماعات باشکوه است از این رو شخص رئیس جمهور بیش از دیگران پیگیر امور زائرین اربعین است و در صدور گذرنامه ها، تمدید گذرنامه‌ها، صدور برگ تردد، ارائه تسهیلات برای شرکت کنندگان در این اجتماع عظیم و تقویت و امنیت مرزها در اربعین اقداماتی اساسی صورت گرفته است.
اسماعیلی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب شیعه مفتخر است که با سلطه مبارزه می کند، جمهوری اسلامی در این مبارزه حق علیه باطل اسوه و نمونه و مرجع منطقه است که اگر حضور قدرتمندانه و شجاعانه جمهوری اسلامی نبود، آمریکا و اصحاب و انصارش ، کل منطقه را تصرف کرده بودند.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران اسلامی گفت: مردم از تیم مذاکره‌کننده توقع دارند که روی نقاط حساس و اساسی و خطوط قرمز جمهوری اسلامی اصرار و پافشاری داشته باشد ، طرف‌های مذاکره موارد زیادی را پذیرفته‌اند ولی موارد مهم دیگری نیز باید مورد پذیرش قرار گیرد.
امام جمعه قرچک گفت: تضمین مکتوب و اساسی از اینکه عهد شکنی نکنند ، برداشتن همه تحریم‌ها، بستن تمامی پروندها علیه ایران اسلامی و حفظ منافع بویژه سرمایه‌های معنوی و علمی از جمله مواردی است که در مذاکرات هسته‌ای باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تأکید کرد: بزرگترین وظیفه ملت و دولت در این عرصه سرنوشت ساز عملیاتی کردن گام دوم انقلاب است، شناختن ظرفیت‌ها و مزیت‌ها و استفاده از آنهاست، شناختن فسادها و رخنه‌ها و کمبودها و ارائه راهکارهای عملی برای رفع آن می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.