امام جمعه موقت زاهدان: اربعین نماد همبستگی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی اکبرپور در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان اظهارداشت: راهپیمایی اربعین به عنوان یکی از عظیم‌ترین و بزرگ‌ترین شعائر بی مثال اسلامی هر سال پرشکوه تر و با عظمت تر از سال گذشته با حضور خیل گسترده و میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) از جای جای این کره خاکی به سوی حرم سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در پرتو اربعین؛ صلح، اخلاق مداری، عزتمندی و همدلی برای تحقق زندگی توام با ایمان و سعادت برای همه انسانها مدنظر است.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته دولت گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار؛ زنده کردن روح امید در مردم و خنثی کردن توطئه دشمنان، انجام بی سابقه ۳۱ سفر استانی در مدت ۱۱ ماه دوره خدمت دولت، سرعت عمل در حوادث، جوان گرایی و خروج کشور از نگاه به بیرون را از مهمترین افتخارات دولت سیزدهم در کشور برشمرند که جای بسی قدردانی دارد.

وی افزود: دولتمردان با مدنظر قرار دادن برخورداری کشور از هفت درصد ذخایر دنیا و یک درصد جمعیت جهان می‌توانند راه گشای بسیاری از مشکلات داخلی و توسعه کشور باشند.

حجت الاسلام اکبرپور با بیان اینکه مردم به مدیران صندلی نشین نیازی ندارند، گفت: مسوولان باید جوابگوی مطالبات حق محور باشند و اگر مدیرانی نمی توانند موثر باشند بر مشکلات نیفزایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.