تیم درمانی خراسان‌شمالی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین عازم عراق شد

به گزارش ایرنا، دکتر سیدجواد پورنقی روز جمعه در حاشیه اعزام این نیروهای داوطلب به عراق، اظهار داشت: این تیم از ۴۰ پزشک، پرستار و دارویار تشکیل شده است که به صورت رایگان خدمات درمانی به زائران حسینی ارایه خواهند داد.

وی افزود: پیش از این نیز تیم اورژانس استان و چهار دستگاه آمبولانس برای ارایه خدمات به زائران اربعین به مرز عراق اعزام شد.

پورنقی گفت: این نیروها با استقرار در کنار جاده ها برای هرگونه حوادث احتمالی در آماده باش به سر می برند و تا ۲ روز بعد از اربعین نیز برای تداوم خدمات پزشکی در این مرز خواهند ماند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: واحد اعزامی به میزان کافی به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی مجهز هستند و به صورت شبانه روزی به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی خواهند کرد.

امسال ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی خراسان شمالی متقاضی سفر اربعین حسینی در سامانه سماح پیش ثبت‌نام کردند و با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، قرار بود پیش ثبت‌نام به مدت ۲۰ روز و تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که به علت درخواست‌های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای شرکت در اربعین حسینی، این مهلت تا ۱۷ مرداد ماه امسال تمدید شد.

تمامی این افراد از نظر دریافت ۲ دُز واکسن مورد بررسی قرار می گیرند که این مورد هم الزامی است و از افراد بالای ۶۰ سال و بیماران زمینه ای تقاضا می شود که سفر امسال را به سال های آینده موکول کنند.

سفر اربعین حسینی در ۲ سال گذشته از خراسان شمالی به دلیل شیوع کرونا انجام نشد و در آخرین سال اعزام در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۳ هزار زائر از این استان به مراسم اربعین حسینی اعزام شدند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.