راه‌پیمایی اربعین، برنامه‌ الهی برای سامان‌دهی ظرفیت‌های جهان اسلام است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای بقیه‌الله‌الاعظم (عج) این شهر با اشاره به حضور مسلمانان کشورهای ترکیه، حجاز، عراق، پاکستان، افغانستان، غرب آسیا تا شمال آفریقا، افزود: راهپیمایی اربعین حسینی مانوری برای انصار امام زمان (عج) با هدف تشکیل تمدن بزرگ اسلامی است.

خطیب جمعه کاشان با بیانِ خبرهای امروز ستاد اربعین کشور در خصوص تکمیل شدن ظرفیت امکانات عراق به علت ازدیاد جمعیت، تصریح کرد:در مرز عراق کمبود امکاناتِ آب، غذا و خودرو وجود دارد و از زایران ایرانی می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی و آماده شدن امکانات و زیرساخت‌های عراق، به این کشور سفر نکنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی همچنین با اشاره به جنگ اکراین و روسیه و وضعیت کشورهای جهان، گفت: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند ریشه این جنگ در زیاده‌خواهی ناتو بوده و حمایت اروپایی‌ها از اکراین موجب شد که اروپایی‌ها بازنده اصلی باشند.

وی افزود: ۴۰ درصد گاز اروپایی‌ها از روسیه تامین می‌شد، اما اکنون آنها بدلیل وضع تحریم‌ها علیه روسیه نگران زمستان سرد هستند، برخی اداره‌ها و سازمان‌ها مجبور به جیره‌بندی گاز شده، تورم در اروپا افسارگسیخته واعتراض‌های مردمی بالا گرفته و اروپا برای رفع مشکل به سراغ اسراییل غاصب رفته است.

امام جمعه کاشان با اشاره به مقایسه وضعیت ایران و کشور های جهان در شرایط تحریم، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت ولایت فقیه در اوج تحریم‌ها، ماهواره علمی به فضا پرتاب کرد و در موضوع نظامی نیز کشتی جنگی شهید قاسم سلیمانی را به آب انداخت.

وی ادامه داد: ایران اسلامی هم اکنون با وجود تحریم ها و وضعیت اقتصادی دنیا بخاطر جنگ اکراین، به لطف خداوند متعال و تدبیر دولت سیزدهم در کوتاه مدت برای تامین کالاهای اساسی مشکلی ندارد.

خطیب جمعه کاشان تصریح کرد: اما جمهوری اسلامی باید در دراز مدت برای تامین کالاهای اساسی و به خصوص حوزه کشاورزی چاره‌اندیشی کند.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان در این حوزه، اظهار داشت: از هفت هزار شرکت‌ دانش بنیان کشور فقط ۳۰۰ شرکت یعنی چهار درصد در کشاورزی و تغذیه فعالیت می‌کند که این این رقم با طرح جدید وزارت کشاورزی باید به ۳۰ درصد برسد.

خطیب جمعه کاشان همچنین در ادامه خطبه های نماز، دیدار رهبر معظم انقلاب با مجمع جهانی اهل بیت (ع) را یادآور شد و گفت: دشمن به دنبال مرزبندی ساختگی بین شیعه و سنی است ولی بداند این‌ها مرز نیستند.

وی افزود: مرز اصلی در بین مسلمانان، مرز بین اسلام و کفر است، کفری که شمشیر علیه این دین به دست گرفته، یعنی آمریکا و اسراییل اما به برکت امام حسین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) ایران پیروز است.

وی تاکید کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ۴۳ سال گذشته مهندسی ۴۰۰ ساله غرب را در هم کوبیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی همچنین با گرامیداشت سالگرد رحلت آیت‌الله محمود طالقانی در ۱۹ شهریور سال ۱۳۵۸، گفت: صراحت لهجه و تواضع نسبت به امام راحل از جمله ویژگی های این عالم مجاهد بود.

وی تصریح کرد: آیت‌الله طالقانی در نماز جمعه تهران، بر علیه منافقان و حتی کسانی که به وی پدر طالقانی می گفتند، سخنرانی و خط نفاق را افشا میکرد.

امام جمعه کاشان همچنین با بزرگداشت سالگرد شهادت آیت‌الله مدنی در ۲۰ شهریور سال۱۳۶۰، این مجاهد نستوه را امام جمعه انقلابی و از شاگردان امام راحل در نجف اشرف دانست و گفت: آیت‌الله مدنی در تبعید به کشور عراق مرجعیت و اعلمیت امام راحل را معرفی کرد.

وی پایان دادن مساله فتنه خلق را از جمله اقدام‌های دیگر آیت الله مدنی در تبریز بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.