زائران استان سمنان توصیه‌های ستاد اربعین را جدی بگیرند

قدرت‌الله چتری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بر اساس آخرین آمار سامانه سماح تا امروز ۳۵ هزار و ۳۸۹ نفر از استان سمنان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین ثبت نام کردند که ۲۱ هزار و ۲۸۷ نفر از آنان مرد و ۱۴ هزار و ۱۰۲ نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه امروز کاروان‌های زیادی از استان سمنان درصدد حرکت به سوی مرزها هستند افزود: زائران برای داشتن زیارتی ایمن، به شایعات و سخن‌های افراد به جز اطلاعیه های ستاد اربعین توجه نکنند.

جانشین مدیر حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه اعزام زائران تا اربعین ادامه دارد گفت: بر اساس تجربه سال‌های گذشته، مرزها تا چند روز آینده که اعزام‌ها مدیریت شده‌تر می‌شود، خلوت خواهد شد و تنها چند روز شلوغ است.

چتری ابراز داشت: مسئولان ستاد اربعین مستقر در مرزها اطلاعات دقیق‌تری از میزان ترافیک دارند و لازم است زائران حتما توصیه‌های این ستاد را جدی و دقیق انجام دهند.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی، وزیر کشور، امروز در پایانه مرزی مهران از عموم زائرانی که قصد حرکت از شهرهای مبدا به سمت مرزهای اربعین را دارند، به ویژه کودکان خردسال و افراد سالمند خواست با توجه به ازدحام جمعیت و گرمای زیاد هوا برنامه سفر خود را به تعویق بیندازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.