عملیات آبرسانی به روستاهای مشگین‌شهر تسریع می‌شود

به گزارش روز جمعه ایرنا سردار غلامحسین محمدی اصل در جریان بازدید از پروژه‌های آب رسانی بخش نقدی از توابع شهرستان مشگین‌شهر ضمن تاکید برلزوم تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به روستاهای این بخش، دستورات لازم را برای تکمیل پروژه تا دو هفته آینده صادر کرد.

همچنین در جریان این بازدید سرهنگ عباس نوظهور مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان طول خط ابرسانی به بخش نقدی را ۱۰ کیلومتر عنوان کرد و از دو برابر شدن نیروی کار برای تسریع در تکمیل این پروژه خبر داد.

علیرضا نعمت سلطانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل هم با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده از سوی شرکت آبفای استان برای رفع موانع و کمبودهای تجهیزات مورد نیاز این طرح برای همکاری نهایی با سپاه قول مساعد داد.

در همین زمینه هماهنگی‌های لازم با شرکت برق استان برای پمپاژ و برق رسانی پروژه انجام شد.

بر اساس این گزارش طبق تفاهم نامه بسیج سازندگی با شرکت آب و فاضلاب استان؛ قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) به ۴۵۴ روستای استان آبرسانی می کند.

استان اردبیل بویژه در بخش های شمالی با مشکلات و چالش‌های جدی کم آبی مواجه است و کمبود آب خطر مهاجرت روستاییان را تشدید کرده است. انتظار می رود با تکمیل آبرسانی به روستاهای استان و تامین آب پایدار در این روستانها زمینه ماندگاری روستاییان فراهم شده و مهاجرت معکوس به این مناطق شکل بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.