وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دوره‌های آموزشی با محوریت مساجد برگزار شود

به گزارش ایرنا محمدمهدی اسماعیلی که به خوزستان سفر کرده است روز جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان هفتکل بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی در دهه‌های اخیر خدمات گسترده‌ای در کشور صورت گرفته ولی بخش‌ها و حوزه‌هایی هنوز با عقب‌ماندگی‌هایی روبه رو هستند.

وی گفت: دولت مردمی سیزدهم خود را خدمتگزار مردم می‌داند و در تلاش برای باز کردن گره‌های باقی‌مانده و رفع مشکلات حل نشده است تا بتواند بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات شهرستان هفتکل با مسجدسلیمان مشترک است که رفع می‌شوند اضافه کرد: یکی از درخواست‌های نماینده و فرماندار شهرستان هفتکل تاسیس اداره اوقاف و امور خیریه است که تلاش می‌کنیم در هر شهرستان یک اداره اوقاف یا دفتر نمایندگی راه‌اندازی کنیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه یک فضای معنوی برای مردم است ادامه داد: خوزستان دارای بقاع متبرکه زیادی است و به همین دلیل نیازمند رسیدگی بیشتر است.

وی از آمادگی تامین تجهیزات حوزه علمیه هفتکل همچون کتاب، کولر و رایانه خبر داد و افزود: مصلای هفتکل هم مورد اهتمام است و منتظر هستیم مجلس شورای اسلامی بودجه‌ای برای تجهیز مصلاها به وزارت ارشاد بدهند و در صورت تامین اعتبار این موضوع را در اولویت قرار می‌دهیم.

کتابخانه‌ها مهمترین شبکه فرهنگی کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کتابخانه‌ها از مهم‌ترین شبکه‌های فرهنگی کشور است که باید فعال و حمایت شوند گفت:در مناطق روستایی باید کتابخانه ثابت و سیار احداث شود چرا که هر کجا کتابخانه داشته باشیم و کار فرهنگی انجام دهیم به سرعت نتیجه آن را می‌بینیم.

وی همچنین بر احداث سینما سیار در شهرستان هفتکل به ویژه در مناطق روستایی و دوردست تاکید کرد و ادامه داد: امیدواریم امسال با این اقدام مردم این منطقه همزمان با تهران بیشترین و جدیدترین فیلم‌های جشنواره را مشاهده کنند و کاری ماندگار انجام شود.

راه اندازی قرارگاه محرومیت زدایی

اسماعیلی بر پیگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای راه‌اندازی قرارگاه محرومیت‌زدایی تاکید کرد و گفت: نیاز است دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و خبرنگاری در مساجد و کتابخانه‌ها برگزار شود و ما هم به شرکت‌کنندگان گواهی می‌دهیم؛ همچنین نیاز است انجمن سینمای جوان در این منطقه فعالیت خود را آغاز کند.

اسماعیلی بر ضرورت تسریع در عضویت خبرنگاران و هنرمندانی که عضو صندوق هنر نیستند، برای استفاده از مزایای این صندوق تاکید کرد و افزود:برای فعالیت‌ هر انجمن‌ در شهرستان هفتکل ۱۰۰ میلیون ریال اختصاص پیدا می‌کند.

وی همچنین در خصوص تکمیل فرهنگسرای پردیس هفتکل که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بیان کرد: تکمیل این فرهنگسرا باید در اسرع وقت انجام شود و تا حداکثر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری برسد و از محل اعتبارات وزارتخانه‌ای تجهیز شود تا انجمن‌های هنری بتوانند در آن فعالیت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.