پذیرش ۶۵۴ زایر اربعین حسینی در درمانگاه مرزی چذابه

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر حبیب حی‌بر بیان کرد: از این تعداد ۶۲۹ نفر به صورت سرپایی مداوا ، و ۲۵ نفر به سایر مراکز درمانی اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از زایران با مشکلات تنفسی، گوارشی، ضعف و بی‌حالی، زنان، قلبی و فشار خون مراجعه و خدمات لازم را دریافت کردند گفت: در درمانگاه تخصصی پایانه مرزی چذابه امکانات مناسبی برای زایران اربعین حسینی تدارک دیده شده و آمادگی لازم برای ارایه خدمت به بیماران و مصدومان احتمالی وجود دارد.

حی بر ادامه داد: خوشبختانه سپاه پاسداران با امکانات درمانی مناسبی در پایانه مرزی چذابه فعال است و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با برپا کردن بیمارستان صحرایی در مجموع امکانات مناسبی برای ارایه خدمات درمانی به زایران اربعین مهیا کرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه به سالن سرد مستقر در پایانه مرزی چذابه اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵۰۲ نفر به سالن سرد مراجعه و خدمات لازم را برای برطرف شدن خطر گرمازدگی دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به گرمای هوا، جمعیت زیاد و احتمال وقوع گرمازدگی خطاب به زایران اربعین بیان کرد: از تابش مستقیم آفتاب دوری کنید، مایعات و نوشیدنی‌ خنک مصرف کنید، و طبق توصیه‌ها تا حد امکان شب‌ها پیاده‌روی کنید.

حی‌بر به زایران توصیه کرد: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی و حمل و نقل در سمت عراق و همچنین گرمای شدید هوا پس از اطمینان از فعال بودن مرزها، سفر معنوی خود را آغاز کنید.

پایانه‌های شلمچه و چذابه در خوزستان ۲ گذرگاه تردد زایران ایرانی و عراقی است.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمسی اربعین حسینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.