۴۵۳ اتوبوس زائران بوشهری اربعین رت به مرز شلمچه منتقل کردند

عبدالکریم اخترشناس روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: نرخ هر بلیت اتوبوس وی آی پی برای زائران بوشهری ۳۳۰ و اتوبوس های معمولی ۲۲۵ هزار تومان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: ۵۰ درصد زائران بلیت خود را به صورت اینترنتی و بقیه حضوری دریافت کردند.

اخترشناس ادامه داد: مردم با مراجعه به پایانه ها و یا سامانه های اینترنتی می‌توانند بلیت خود را تهیه کنند تا دچار بازار سیاه و مشکلاتی از این قبیل نشوند.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه اربعین حسینی در پایانه مسافربری بوشهر گفت: این قرارگاه برای رسیدگی به شکایت‌های مردم، افزایش ساعت کار رانندگان از ۹ به ۱۲ ساعت، استفاده از رانندگان ناوگان باری با ۱۰ سال سابقه کار برای جابه جایی زائران با اجازه پلیس راه برای جبران کمبود راننده در مسیر انتقال زائران به مرز و استقرار ۱۰ نفر از نیروهای راهداری در مرز شلمچه برای ساماندهی ناوگان اتوبوسی برای بازگشت زائران را از جمله خدمات ارائه شده عنوان کرد.

اخترشناس ادامه داد: مسافران هنگام برگشت با استفاده از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ می توانند همه اطلاعات در مورد مسیر بازگشت خود را دریافت کنند و به این صورت نیروهای راهداری نیز می‌توانند برنامه ریزی مناسبی برای بازگشت آنان داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین شماره تماس ۱۴۱ نیز در اختیار زائران اربعین حسینی قرار گرفته و مسافران با اعلام مشکلات خود به این سامانه، در کمترین زمان ممکن آن را برطرف می کنند.

اخترشناس اظهار کرد: در زمان حاضر بیش از ۶۰۰ کیلومتر از راه‌های استان بوشهر از جنوب (عسلویه) تا شمال این استان (دیلم) زیر بار ترافیکی اربعین قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: در راستای روان سازی مسیر تلاش شده پاکسازی لازم انجام و علائم راهداری، تابلوهای راهنمایی و خط کشی ها ترمیم و به این صورت زمینه سفری ایمن برای زائران فراهم شود.

وی یادآور شد: در این ۶۰۰ کیلومتر راه ۶ مجتمع خدمات رفاهی و پنج راهدارخانه مستقر و آماده خدمات رسانی به زائران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.