ترافیک در محور بجنورد-جنگل گلستان نیمه‌سنگین است

سرهنگ رحمان اسپیدکار روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ترافیک در هر ۲ باند رفت و برگشت محور بزرگراهی بجنورد-جنگل گلستان نیمه سنگین است و با توجه به افزایش سفرها در روزهای پایانی شهریورماه، پیش بینی می شود که حجم ترافیک بیشتر شود.

وی افزود: با توجه به افزایش سفرها و تردد جاده ای، پلیس راه تمام توان خود را برای تامین و ارتقای ایمنی جاده های استان به کار بسته است و امید می رود تا کاربران جاده ای هم با رعایت مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی از وقوع حادثه ها جلوگیری کنند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی با بیان اینکه ترافیک در محورهای فرعی استان افزایش یافته است افزود: سه عامل خودرو، راننده و جاده در وقوع تصادف سهم دارند که در این میان سهم عامل انسانی بیشتر است بر این اساس اگر رعایت قوانین جدی گرفته شود از وقوع بسیاری از سوانح رانندگی جلوگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از تصادف مربوط به واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است بنابراین توصیه می شود که رانندگان پس از هر ۲ ساعت رانندگی، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

سرهنگ اسپیدکار گفت: امسال ۳۰ درصد از تصادفات جاده ای استان مربوط به واژگونی خودروها است که به علت خستگی و خواب آلودگی راننده اتفاق افتاده است.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور و در حدفاصل ۲ قطب سیاحتی و زیارتی کشور قرار دارد و سالانه میلیون ها مسافر از این استان گذر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.