سپاه بیش‌از ۱۲ هزار طرح در سیستان و بلوچستان اجرا کرده است

علی اکبر جعفری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سپاه همچنین در بحث مسکن محرومین به منظور کمک به دولت ورود کرد و تاکنون ۲هزار و ۹۲۱ مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، مردم محروم، خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان سیستان و بلوچستان ساخته شده است.
وی بیان کرد: در زمینه محرومیت زدایی سال گذشته یک‌هزار و ۳۶۲ طرح عمرانی ساخته شده که بخشی از آنها شامل گاز کشی، مرمت خانه محروم و حوزه علمیه و خانه عالم، تسطیح زمین های کشاورزی، اشتغالزایی، ایجاد استخرهای پرورش ماهی، ایجاد کارگاه های تولیدی و صنایع دستی، ایجاد سیل بند و مرمت گلزار شهدا بوده است.
معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور طرح "جهاد آبرسانی" اشاره کرد و گفت: آبرسانی به یکهزار و ۷۳۵ روستا توسط سپاه در حال انجام است که این تعداد به ۲ هزار روستا نیز قابل افزایش است که برای آبرسانی به این تعداد روستا سه هزار و ۴۹۱ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع با در برگیری ۵۵۰ هزار نفر را شامل می شود.
وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان ۲ هزار و ۴۷۲ روستا با تنش آبی مواجه هستند یا اصلا آب ندارند، که از این تعداد ۲ هزار روستا را سپاه رفع تنش آبی می‌کند.
سرهنگ جعفری در بحث فضای آموزشی و اقدامات مربوط به حوزه مدرسه سازی، افزود: سیستان و بلوچستان با ۶۰ درصد نیروی جوان، جوان ترین استان کشور است و بالاترین ورود به مقطع ابتدایی را این خطه به خود اختصاص داده به گونه‌ای که در چهار سال آینده ۱۲هزار و ۴۰۰ کلاس درس کمبود دارد که اگر از الان تدبیری انجام نشود مشکلاتی رخ می دهد.
وی تصریح کرد: در این زمینه تاکنون ۱۸۸ باب مدرسه به همت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه ساخته و ۷۶۴ کلاس درس به فضای آموزشی اضافه شده که سپاه آنها را ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده است.
معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب تاکنون ۲۷۶ برابر جمعیت دانش آموزی سیستان و بلوچستان بیشتر شده و این مهم لزوم مدرسه سازی در این خطه را بیش از بیش کرده است.
به گفته وی، ساخت ۵۰۰ سرویس بهداشتی در ۱۱۱ مدرسه و مرمت ۹۱ مدرسه از دیگر خدمات انجام شده در این حوزه است.
سرهنگ جعفری اهدای ۲۱۱هزار لوازم التحریر، ۳۰ هزار جفت کفش و ۱۴ هزار دست لباس دانش آموزی را از جمله خدمات اجتماعی ارائه شده توسط قرارگاه قدس در مناطق محروم سیستان و بلوچستان عنوان کرد.
وی ‏با بیان اینکه محرومیت زدایی و کمک به محرومان در مناطق دور افتاده و سخت گذر همچنان در دستور کار قرار دارد، گفت: تا جایی که در توان باشد از ظرفیت سپاه، قرارگاه قدس، مردم و خیران در این راستا بهره‌گیری خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.