شعبه ویژه رسیدگی به جرائم ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی و تروریسم در قزوین تعیین شد

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین؛ حسین رجبی روز شنبه با بیان این خبر، افزود: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان نظام به کرّات توطئه های متعددی را علیه حاکمیت و ملت ایران اسلامی برنامه ریزی، طراحی و اجرا کردند.
وی افزود: در برهه‌ای از تاریخ انقلاب با حمایت های آمریکا و کشورهای غربی، رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام، هشت سال جنگ ناجوانمردانه را بر کشور ما تحمیل کردند و به همین خاطر خسارت های سنگین و جبران ناپذیری به کشور و ملت عزیز ایران وارد شد.
این مقام قضایی استان در ادامه بیان داشت: همچنین با حمایت دشمنان نظام از منافقان، معاندین و عناصر داعش نسبت به ترور نیروهای مومن، متدین و انقلابی اقدام شد و برخی از نیروها شهید، اسیر و جانباز شدند و همین موضوع منجر به جریحه دار شدن جامعه و ورود خسارت های جبران ناپذیر به کشور، نیروهای انقلابی نظام و خانواده های آنها شد.
رجبی همچنین یادآور شد: در راستای ماده پنج قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ به شکایات ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا از رژیم بعث عراق و منافقین کوردل به سرپرستی مسعود و مریم رجوی و عوامل آنها و همچنین جنایات رژیم غاصب اسرائیل، آمریکا و انگلیس و کشورهای غربی حامی تروریسم رسیدگی خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: به همین خاطر و در اجرای قانون مذکور یکی از شعب بازپرسی دادسرای مرکز استان به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به جرائم ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی و تروریسم تعیین شد و در همین راستا ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدای استان قزوین با توجه به جرائم و جنایاتی که نسبت به آنها توسط دشمنان نظام واقع شده می توانند طرح دعوای کیفری کنند تا به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.