معطلی ۷۲ ساعته زائران برای خروج از مرزهای زمینی/بیش از ۲ میلیون نفر از کشور خارج شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار حسین اشتری روز شنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: تا به امروز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از زائران عتبات عالیات از مرزهای کشور خارج شده‌اند و ۵۰۰ هزار نفر هم به داخل کشور برگشتند.

وی با بیان اینکه در همه مرزهای زمینی شاهد ازدحام جمعیت هستیم افزود: در مرزهای مهران و شلمچه ازدحام نسبت به سایر مرزها بیشتر است و فقط افرادی که در پایانه‌های مرزی هستند، می‌توانند از کشور خارج شوند که تاکنون بیش از ۴۰ درصد از افرادی که در شهرهای مرزی منتظر خروج از کشور بودند از مرزها خارج شدند.

به گفته سردار اشتری، مصوبه ستاد اربعین حسینی این است که جاده‌ها بسته شود؛ به دلیل اینکه برخی از اتوبوس‌ها و سواری‌ها باید بتوانند به شهرهای مرزی بیایند تا زائران را به شهرهای خود برگردانند، نمی‌توانیم جاده‌ها را ببندیم.

تکمیل ظرفیت پارکینگ‌های مرزهای زمینی

وی با بیان اینکه اکنون ظرفیت پارکینگ‌های مرزهای زمینی تکمیل شده است گفت: بخشی از زمین‌های کشاورزی در مرز مهران به پارکینگ تبدیل شده است به همین منظور از مردم می‌خواهیم از انجام سفر خودداری کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: عوامل پلیس راهور تنها به وسایل حمل و نقل عمومی که نسبت به انتقال زائران اقدام می کند اجازه سفر می‌دهد.

به گزارش ایرنا، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی امروز شنبه ۱۹ شهریور با اعلام اینکه شرایط امسال عراق با سال‌های قبل مقداری متفاوت است و هوا در این کشور به شدت گرم و ظرفیت‌های آنها در حال تکمیل شدن است، از زائران اربعین خواست به هیچ وجه به مرزها مراجعه نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.