میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان همدان حدود ۲۱ درصد است

«لیدا رفعتی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچ.یک از مراجعه کنندگان به مراکز تفریحی، ورزشی، استخرهای شنا و سالن های سینما و تئاتر از ماسک برای محافظت از خود در برابر کرونا استفاده نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به تالارهای پذیرایی با ۹ درصد، مهد کودک با ۱۲ درصد، مراکز ورزشی ۱۳ درصد و پایانه های مسافربری برون شهری با ۱۴ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: همچنین میزان رعایت فاصله گذاری فیزیکی نیز در استان روند کاهشی دارد به گونه ای که در نتیجه سه هزار و ۸۰۳ مورد بازرسی از واحدها و اماکن عمومی و خدماتی طی یک هفته گذشته، میزان رعایت این پروتکل بهداشتی ۲۵ درصد ثبت شده است.

رفعتی افزود: در این مدت سه هزار و ۸۰۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان همدان انجام شده که در ۲ هزار و ۵۳۲ واحد معادل ۶۷ درصد بهداشت فردی رعایت شده است و ۸۷ درصد واحدها نیز مجهز به تهویه مناسب هوا هستند.

وی اظهار داشت: ۷۱۹ واحد صنفی و خدماتی استان در یک هفته گذشته به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند، ضمن اینکه در این مدت ۳۴ واحد صنفی و خدماتی به علت تخلفات بهداشتی تعطیل و پلمب شدند.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان شهرستان تویسرکان در وضعیت آبی و ۹ شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.