۱۷ غرفه توزیع ارزاق عمومی ویژه دهه پایانی صفر در اطراف حرم رضوی دایر شد

علی نجفی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مواد غذایی و اقلام مورد نیاز در این غرفه ها توزیع می‌شود، همچنین در بوستان غدیر، ریحانه، ثامن و برخی بوستانهای دیگر در شهر غرفه های توزیع ارزاق عمومی پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در این ایام آتش نشانان نیز در آماده باش هستند و از محل‌های استقرار زائران بازدید خواهند داشت، همچنین تمام مراکز رسمی و غیر رسمی بازدید ایمنی و رفع نقص شده‌اند و شرط فعالیت و پذیرش زائر در تمام مراکز دریافت تاییدیه آتش نشانی است.

وی با اشاره به فعالیت ۶ هزار و ۲۰۰ پاکبان و پنج هزار باغبان در شهر مشهد، افزود: در ایام دهه آخر صفر تمام نیروها در حال آماده باش هستند.

نجفی ادامه داد: در مجموع چهار و ۱۳۵ سرویس بهداشتی در شهر مشهد متعلق به شهرداری و هزار و ۷۰۰ چشمه متعلق به آستان قدس در این ایام فعال است، تمام ادارات و ۲۶۶ چشمه توسط مساجد در هسته مرکزی شهر سرویس‌های بهداشتی را در اختیار زائران می گذارند.

معاون خدمات شهری شهر مشهد ادامه داد: علاوه بر فعال بودن این سرویسها، از سایر شهرها و استانها نیز سرویس های بهداشتی سیار به مشهد منتقل خواهند شد و با تمام تهمیدات حدود ۳۰ درصد از نیازهای زائران در این بخش تامین خواهد شد.

نجفی گفت: برای تامین آب شرب نیز ۳۱۹ آب سردکن در هسته مرکزی شهر مشهد مستقر شده و ۳۰ سینک با شیرهای برداشت در اطراف حرم مطهر رضوی مستقر می‌شود.

طبق اعلام استانداری خراسان رضوی پیش بینی می‌شود این استان و شهر مشهد طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان ۶ تا هشت میلیون زائر باشد که دستکم ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد زائران پیاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.